Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: win sbs 2008 std ibm x3500 m4 e yuklendikten sonra mavi ekran veriyor acil yardım!!!!

Standart win sbs 2008 std ibm x3500 m4 e yuklendikten sonra mavi ekran veriyor acil yardım!!!!

Merhabalar Dostlarım Hocalarım,

bir müşterimde server değişikliği yapacağım fakat bir türlü olmadı sorunum kısaca şu.

ibm x3500 m4 7383k1g server aldık sbs 2008 std kurulumu yapılıyor daha sonra win upd. yapılırken yada yapıldıktan sonra server mavi ekran veriyor ve restart oluyor 1 kerelik yapıyor sonra açılıyor tekrar hemen vermiyor bazen 1-2 gün sonra bazen hemen tekrar yapıyor . yaptığım işlemler,

ibm le konuşuldu server değişikli yapıldı yeni alındığı için yeni server dada aynı sorun var server guide cd ile kurulum yapılıyor 9.41 ve 9.50 ile denendi sonuç alınamadı. sbs server 2008 sp olmayan ve sp2 olan setle yukleme yapıldı sonuc alınamadı. win sbs yuklendıkten sonra ibm update express ile tum updt. yapılıp veya yapılmadan windows upd. baslatıldı sonuc yine olumsuz yardımcı olurmusunuz.

ALDIGIM HATA
    Problem signature:
    Problem Event Name: BlueScreen
    OS Version: 6.0.6002.2.2.0.305.9
    Locale ID: 1055

Additional information about the problem:
    BCCode: 1e
    BCP1: FFFFFFFFC0000005
    BCP2: FFFFF80002AE456E
    BCP3: 0000000000000000
    BCP4: FFFFFFFFFFFFFFFF
    OS Version: 6_0_6002
    Service Pack: 2_0
    Product: 305_2

Files that help describe the problem:
    C:\Windows\Minidump\Mini122113-01.dmp
    C:\Users\XXXX\AppData\Local\Temp\1\WER-1611755-0.sysdata.xml
    C:\Users\XXXX\AppData\Local\Temp\1\WERC83E.tmp.ver sion.txt

Read our privacy statement:
    Privacy Statement for the Microsoft Error Reporting Service

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler....

C:\Windows\Minidump\Mini122113-01.dmp

dosyasını paylaşabilir misiniz ?

selam dosya ektedir.
    Ekli Dosyalar Ekli Dosyalar

sistem boot ediyorsa vga driverını sistemden kaldıralım, otomatik güncellemeyi kapatalım bu şekil bir sistemi kullanalım. vga ile ilgili otomatik güncelleme yapan driver yazılımı varsa tümüyle kaldıralım.

hocam sbs kurulur kurulmaz updt. yapıyorum sıfır kurulum olduğundan tum updt. eksiksiz teslim edilsin istiyorum win. updt yapmadığım surece zaten sıkıntı olmuyor win updtten şüpheleniyorum ama hangisi bulamadım?

Bios'un son uptade'ini geçtiniz mi?

Merhaba Çağatay, bambaşka bir çözüm önerisiyle geleceğim, sorun elektriksel olabilir. Sunucuya gelen elektriği volt ve akımını ölç ve güç kaynağının gereksinimine bak. Aynı şey benimde başıma geldi IBM sunucuda, mavi ekranla uğraş uğraş çözemedik,kafasına göre mavi ekran geliyordu, bir kaç kere kurup denedik yok olmadı. Log ları araştırmayı hiç anlatmıyorum bile bizde yazılımsal olduğunu düşünüyorduk.

Sonuç olarak problem akım sorunundan çıktı sadece bir prizdeki anlayamadığımız sorundan(iyi bir UPS' e rağmen).

Problemi yazılımsal olarak çözemezsen kesinlikle başka bir UPS ve power kablosuyla dene, IBM sunucular bu konuda çok hassas olabiliyor.
    Konu firatkutay tarafından (12-24-2013 Saat 12:06 AM ) değiştirilmiştir.

bios updt. son versiyonda

merhaba fırat şirkette çok fazla server kuruyoruz bir bunda çıktı sorun ve çok uzadı saçma sapan şeyler denedim elektrikten olmaz diyoruz ama toprakalamda 2volt var diye sorun olabilir dedi ibm arada kaldım çok saçma bir sorun.

Bu sorunla ilgili olarak bir makale mevcut. BIOS memory options caching or shodowin seçeneği varsa disable eder misin. Makale linkini paylaşıyorum.

Bug Check 0x1E: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED (Windows Debuggers)