7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Dhcp yardım

 1. #1

  Standart Dhcp yardım

  Arkasaşlar Merhaba,

  Dhcp de 2 adet scop oluşturup domaine üye pc'ler 1 scopdan ip alması (kural yazma ile dns,gateway olabiliyor) ve 2 scopdan ise diğer aygıtların ip almasını nasıl sağlarım menuleri karıştırdım fakat bulamadım veya yapmak istediğim yer dhcp değil.

  Teşekkürler.
   

 2. #2

  Standart

  diğer aygıtları açar mısınız ?
   

 3. #3

  Standart

  Mobil cihazlar, access pointler...
   

 4. #4

  Standart

  Merhaba Local Admin,
  DHCP Class özelliğini kullanıp istediğiniz çözüme kavuşabilirsiniz.

  DHCP Server
   

 5. #5

  Standart

  Merhabalar,
  Makalede de olduğu gibi gateway veya dns olrak sorun yok 2 scop oluşturup mobil aygıtların bu scopdan ip almaları olur mu? scop 1 domain pc için.
   

 6. #6

  Standart

  tüm pc ve diğer cihazlar dhcp den ip leri alsın , cihazları özellikle diğer dediğiniz aygıtları dhcp servisinden izleyin hepsini gördüğünüzde sağ tuşla aldıkları ip yi onlara rezerve ederek bir standart sağlayabilirsiniz bu oldukça basit bir yol ve dezavantajı ip ler çok değişik olabilir, diğer bir yaklaşım ise tanımlı ip aralığınıza bir exclude ip bloğu verin (diğer aygıt sayısını karşılayacak kadar) mac adresiyle istediğiniz ip adresini istediğiniz cihaza atayın(maclere zaten dhcp listesinden ulaşabileceksiniz), pc dışındaki tüm cihazların hangi ip adresleri kullandığını fikslemiş ve pc leri ip tahsisi konusunda özgür bırakmış olursunuz.
   

 7. #7

  Standart

  Merhaba Local_Admin, 2 scope varsa iki farklı vlan network olduğunu anlıyorum ? DHCP Relay trafiğini kim yapıyor network yapınız ile ilgili detay verirmisiniz.
   

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
MSHOWTO, herhangi bir firma ya da kuruluş ile bağı olmayan bağımsız teknik bir topluluktur.
Sosyal Medya Linklerimiz