Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gp kullanarak dc deki belli pc lerin internetini nasıl kesebilirim ?

Question Gp kullanarak dc deki belli pc lerin internetini nasıl kesebilirim ?

Gp kullanarak dc deki belli pc lerin internetini nasıl kesebilirim ? Fakat bu pc ler kendi exchange imiz üzerinden outlook kullanmaktalar. yerdımcı olursanız sevinirim.

Merhaba iyi günler Rammstein,
    User configuration – Policies – Windows Settings – Internet Explorer Maintenance – Connection - Proxy Settings ayarlaması yaparak kullanıcıların proxy olarak başka bir yeri görmesini sağlayabilir ve bu şekilde browser kullanarak dışarıya ulaşmalarını engelleyebilirsiniz.

10.0.0.1 ve 8080 portlu bir fake proxy bastım ama yemedi hatta explorer ayarları bile almadı, mevcut default gpo dan almasın diye block inheretance yaptım çıkamadım işin içinden

GPO bastığınız kullanıcının GPO'dan hemen etkilenmesi için gpupdate /force komutunu kullanmanız gerekiyor.

kullanıyorum hatta/boot da yapıyorum fakat " the check for errors in policy processing, review the event log " mesajını alıyorum

Kullanıcı GPO'lerini yenilemeye çalıştığında Client veya Computer Objelerini yenileyemediği için bu hatayı alıyorsunuz. Makinayı yeniden başlatırsanız kendisi gidip GPO'ları alacaktır.

bu hatayı dc de alıyorum

DC olan makinanızda gerekli GPO ayarladıktan sonra hangi kullanıcıların bu policy'lerden etkilenmesini istiyorsanız, o makinalara gidip gpupdate /force komutunu yazmanız gerekiyor. (Bu komutu yazma sebebiniz şu: Domain ortamında yaptığınız değişikliklerin istemciler tarafından algılanmasını sağlıyor. Normal şartlarda bu komutu yazmazsanız istemcileriniz 90 ile 120 dakika arasında gelip değişklikleri alacaklardır (Bu söylediğim zaman aynı site içerisindeki sunucu istemci ilişkisidir) )

erhan bey zaten hem dc de hemde clientte yaptım, istanbul daki holding binamız ve bizim aramızda bir trust var acaba ondan mı kaynaklı

Yapınız ve yapmak istediklerinizi biraz daha detaylı iletirseniz, yardımcı olabileceğimiz noktada artar.