Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

Konu: Gp kullanarak dc deki belli pc lerin internetini nasıl kesebilirim ?

erkan bey şimdi 80 clientin olduğu bir dc var bu dc holding ile domain trustı var. holdingden herhangibir gpo almıyoruz tüm gpo larımızı kendi dc miz üzerinden yapıyoruz, 10 clientin internete çıkmaları istenmiyor, User configuration – Policies – Windows Settings – Internet Explorer Maintenance – Connection - Proxy Settings den fake bir proxy yaptım ardından gpupdate yaptım dc de ve clientte hatta clienti logof edip login ettim, bu arada default gpo yu almasın diye block inheretance yaptım, olmadı clientten gpupdate i uyarı vermeden yapıyor fakat dc de the check for errors in policy processing, review the event log uyarısı alıyorum. even loga baktığımda hata göremiyorum.

Yaptığınız GPO'leri kullanıcıları etkileyecekse kullanıcı tarafında Logoff / Logon, makinalar tarafında yapıyorsanız da Shutdown / start şeklinde kesin çözüm alırsınız. DC tarafında Gpupdate /force yapmanıza gerek yok.
    Not: User tarafında yaptığınız GPO'ların etkilediği nokta yine user olmalı. Örnek vermek gerekirse; Makinaları bir OU'in içerisine toplayıp bu OU içinde user tarafında GPO yaparsanız haliyle bu ayar etkisiz olacaktır. (Bunu bildiğinizi düşünüp hatırlatmak istedim)

Block Inheretance yaptığınız OU'e hiçbir GPO etki etmez. Bir GPO bir OU'e her şekilde etki etmesini istiyorsanız GPO'nun üzerinde sağ tıklayıp Enforce demeniz gerekiyor. Ama sizin yaptığınız işlemden şu sonuç çıkıyor; Bu OU'a hiçbir GPO etki etmesin