6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Server 2008 Complex Password Kullanımı

Standart Server 2008 Complex Password Kullanımı

merhaba ,

Server 2008 de kurulu DC üzerinde ;

Complex Password kullanımında gereksinim olarak 3 kategori kullanılarak Password oluşturulabiliyor.

[Contain characters from three of the following four categories:English uppercase characters (A through Z),English lowercase characters (a through z),Base 10 digits (0 through 9),Non-alphabetic characters (for example, !, $, #, %) ]

4 kategoriyi de (Büyük harf,Küçük harf,Rakam ve !,$,#,% gibi karakterler ) aynı anda kullanarak kullanıcının password oluşturmasını sağlayabilir miyiz ve bunu kullanıcıya force edebilir miyiz ?

Örn : Aa12345 yerine Aa12345*

Selam;
    password policy kısmındaki Non-alphanumeric şeklinde bir pencere var kontrol edermisin.

Merhaba,

ADSI Edit'den istediğiniz şekilde bir password policy yaratmanız mümkün.

Tek yapmanız gereken ADSI Edit bağlanarak aşağıdaki yolu izlemeniz ve

Console > DC=XXX,DC=XXX > CN=System > CN=Password Settings Container Buraya yeni bir obje yaratmanız gerekmekte.

Iyi çalışmalar...
    MCSE Server Infrastructure + MCSA Server Infrastructure + MCP + CCNA

Complex Password kullanımının açıklamasında ; 4 kategoriden 3' ünün kullanılması Complex Password için yeterlidir diyor.
    Ben 4 kategorinin,4'ünden de ( büyük harf , küçük harf , rakam , $,# vb.karatkerler ) kullanılarak Complex Password oluşturulmasını istiyorum.

ADSI Edit ile default domain policy de ki password kullanımda ki default değerleri değiştirip,policy oluşturabiliyorum, ama Complex password için 4 kategorinin 4'ününde kullanılması zorunludur diyebileceğim bir seçenek yok.

Alıntı cevdeterdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Complex Password kullanımının açıklamasında ; 4 kategoriden 3' ünün kullanılması Complex Password için yeterlidir diyor.
    Ben 4 kategorinin,4'ünden de ( büyük harf , küçük harf , rakam , $,# vb.karatkerler ) kullanılarak Complex Password oluşturulmasını istiyorum.

ADSI Edit ile default domain policy de ki password kullanımda ki default değerleri değiştirip,policy oluşturabiliyorum, ama Complex password için 4 kategorinin 4'ününde kullanılması zorunludur diyebileceğim bir seçenek yok.
    Selam;
    gpedit üzerinden kullanmak istediğin password policy enabled konuma getirerek devreye alabilirsiniz.

Merhaba,

Hayır aslında devreye almayı zaten bildiğini söylemiş istediği şey şu ;

Complexity Password gereksinimlerinden birisi olan 4 tane farklı karakterden 3 tanesini mejburen kullanma şartını 4ünüde mejburen kullansınlar diyor yani 3 karmaşık değilde 4 karmaşıktan oluşsun.

Bu isteğinide passfilt.dll editleme ile yapabilirsin. Kendin bir password filter oluşturabilirsin.

Custom Password Filters - Blog du Tristank - Site Home - TechNet Blogs

İyi çalışmalar...
    MCSE Server Infrastructure + MCSA Server Infrastructure + MCP + CCNA