6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: MP3 sorunu

Standart MP3 sorunu

Yeni işe başladığım bir firmada bilgisayarlarda home edition ve pro yüklü. Pro olanları policy le bazı noktalarda kısıtlama yapabiliyorum ama home editionda kesnilikle bir kısıtlama gerçekleştiremiyorum. Bu da kullanıcılara usb veya cd romlarda mp3 yüklemelerine ve ağda paylaşıma açmalarına neden oluyor. Trend micro virüs koruma programını kullanıyorum. Bir arkadaşım bu virüs koruma programına mp3 leri virüs şeklinde tanıtabilirsin belki ve böylece daha bilgisayara mp3 yüklenir yüklenmez silinir dedi fakat trend microda öyle bir özellik göremedim. Benim istediğim bilgisayara daha mp3 formatında veya wma formatında kısacası müzik formatında bir dosyayının yüklemesini engellemek veya yüklenir yüklenmez bir şekilde 3. parti bi programla bunun silinmesini sağlamak. Böyle birşey mümkün mü...

Standart Ynt: MP3 sorunu

Merhaba,

Home edition oldugu icin cok fazla yapacak birsey kalmiyor. Ayrica sorun sadece .mp3 ise kullanicinin speaker larini sökün kesin cozum olacaktir

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba,

XP Home Edition'da Group Policy olmadığı için yapmanız gereken Registry'den işlem yapmak olacaktır.En azından .mp3 uzantılı dosyaları calıstıramayacaklardır

Bunun için ;

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer 'a geliniz

Sırasıyla ;

+Yeni bir DWORD oluşturunuz. Oluşturduğunuz Kaydın ismine DisallowRun(Harf büyüklükleri aynı olacak!)
    Yasaklamak istediğiniz uygulamaları aktif hale getırmek ıcın bu ozellıgı value 1'e getiriniz.
    +Tekrardan aynı yere yeni bir subkey olusturunuz ve yasaklamak ıstedıgınız uygulamanın(.mp3) gibi uzantısını value'de belırtın ve Bılgısayarı yenıden baslatarak kontrol edınız.

Home edition ürününde dogal olarak local'den Registry'e girip biraz uğraşmak gerekebiliyor

Kolay Gelsin
    Kerem ÇELİKER
    kerem.celiker[at]mshowto[dot]com
    www.mshowto.org / www.keremceliker.com

sağolun bir deneyeyim

Denedim ama bir sonuç alamadım. Hala MP3 türü dosyalar windows media playerla açılabiliyor.

Acaba yanlış mı yaptım ayarlamaları

Bır yerde eksık gorunmuyor. Fakat Home Edition'da yasaklamaları local'den bu sekılde yapılmaktadır. Dolayısıyla Sorunlar olası bıraz dedıgım gıbı ugrasmak kurcalamak gerekecek malasef
    Kerem ÇELİKER
    kerem.celiker[at]mshowto[dot]com
    www.mshowto.org / www.keremceliker.com