Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: gpo haklarında hata

Standart gpo haklarında hata

gpo haklarını terminallere etkisini göremiyorum. ne yapılabilir. lab4 diye ou açtım. bunun altına a11 diye bir ou açtım. bunun altına kullanıcıları tanımladım. lab4 altında gpo yaptım. ancak kullanııcılar etkilenmiyorlar ne yapılabilir acaba

Standart Ynt: gpo haklarında hata

gpo haklarını bir türlü veremiyorum. ne olabilir acaba. kontrol etmem gereken bir yer armı acaba

ağ üzerinde iki server kurulu. biri a sınıfı için, diğeri b sınıfı için ip aralıkları farklı. ancak client çakışması algılanıyor. ne olabilir acaba. ağ üzerinde iki servere nasıl düzenleyebiliriz

terminaller üzerinde hangi gpo lar uygulandı yada kullanıclar üzerinde hangi gpo lar uygulandı gibi kontrol edebileceğimiz bir yer varmı

arkadaşlar kusura bakmayın sürekli hep aynı mesajı yazıyorum ama sorunumuzu çözemedik. fikri olan varmı acaba terminaller gpo ayarlarından etkilenmiyor. sysvol içinde atl.com altında policies altında 16 sayı sistemiyle belirtilen klasörler var bu klasörlerin hepsini silmem işe yararmı bunlarla ilgili birşey yapmam gereklimi

Canım arkadaşım, anlattıklarınız bölük pörçük ve eksik, sanırım bazı temel hatalar yapıyorsunuz, bilgilerinizi güncellemenizi tavsiye ederim. Sisteminizi güzelce ve açıkça anlatırsanız yardımcı olamaya çalışırız ancak bu anlattıklarınız ile birilerinin size yardım edebilmesi biraz zor.

Hangi gpo ların uygulandığını tabikide görebilirsiniz, resultand set of policy diye bir consol mevcut ancak gpoların uygulanmaması gibi bir durum olması pek mümkün diğil, ben hiç rastlamadım, bence birşeyleri hatalı yaptınız.

Ağ üzerinde iki server ve iki ip bloğundan bahsetmişsiniz, çok klasik bir hata olarak acaba subnet hatasımı yaptınız, mesela örnek vermek gerekir ise
    192.168.1.10
    255.255.255.0

ile

192.168.2.10
    255.255.255.0

bu ipleri subnetleri ile çözdüğünüzde aynı çıkar, yani bu ipler görünüşte farklı olasalar da birbiri ile çakışırlar, tabikide fiziksel olarak aynı ağda iseler.

Benim size tavsiyem, sistem uzmanı bir arkadaşınız var ise onu çağırıp sisteminize bir baktırmanız.
    Kolay gelsin.

evet sistemimizi biran anlatayım size

Server 1

192.168.1.206
    255.255.255.0

dhcp aralığı
    192.168.1.207
    192.168.1.230

Server 2

192.168.1.165
    255.255.255.0

dhcp aralığı
    192.168.1.166
    192.168.1.185

bu iki makinede 192.168.1.1 ile internet ortamına yani modeme bağlı.

İkinci servere kurmadan önce hata olmuyordu. 2. server kurulduktan sonra hata oluyor. 1. server üzerinde gpo oluşturuyorum. ancak makinelere bir etkisini göremedim

danışabileceğimiz bir sorumlu yok. bu sistemi arkadaşlarla beraber oluşturmaya çalışıyoruz. Bu durumda ne yaapbiliriz acaba.

resultand set of policy nereden görebiliriz.

yukarıdaki server karışıklığını nasıl düzenleriz.

win2003 tr kurulu. resultand set of policy türkçesi ne acaba. yönetimsel araçlarda olabilirmi acaba

bu iki servere kurarken kurulum sırısanıda birşey yapabilirmiyiz. acilen yardımlarınızı bekliyoruz

emre ve ahmet hocam

kusura bakmayın isim vermek zorunda kaldım. şu an laboratuardayım. serverları birbirinden ayırt etmek ve gpo ları etkin yapmak için ne yapmalıyız. zor durumdayız. yardımlarınızı bekliyorum