3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: windows 2003 Entp. Donma

Standart windows 2003 Entp. Donma

Arkadaşlar merhaba;
    Foruma yen üye oldum.Benim bir sorunum web sunucu olarak kullanmış olduğum win 2003 entp.sürümü işletim sisteminde herhangi bir dosya(size olarak büyük) ya tek tıkladığımda yani o dosyayı seçmek istediğimde makine donuyor.explorer.exe cpu %50 yi gösteriyor ve tek yol makineyi reset atmak kalıyor.web sunucu olduğundan dolayıda bu sıkıntı yaratıyor.indeksleme özelliği kapalı,trojan spy taraması yaptım,nativirus kurulu idi,acaba ondan mı oldu dedim kaldırdım değişen bir şey yok.ne yapabilirim?
    yardımlarınızı rica ediyorum
    Başak bir siteden defrag önerisi gelmişti onuda yaptım değişen bir şey yok

Standart Ynt: windows 2003 Entp. Donma

Merhaba

1. Ag destegi ile guvenli modda acip ayni islemi tekrarlayin ve sorun olup olmadigini gozlemleyin
    2. Eger sorun yok ise sisteminizde calisan 3 party urunleri msconfig.exe yazilimini kullanarak disable edin ve sistemi bu sekilde tekrar baslatin.

Bu islemler sonrasinda cozume ulasamazsaniz asagidaki adimlari uygulayalim.

1. Filemon.exe yi calistirin
    2. Dosya uzerine sag klikleyin ve filemon.exe nin ekraninda anlik akan entresan bir lokasyon varmi gozlemleyin.

Hala cozum bulunamadiysa sunucu uzerindeki dhcp client servisini tamamen durdurun ve dosya uzerine sag klikleyip tekrar test edin.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: windows 2003 Entp. Donma

emre bey merhaba;
    cevap verdiğiniz için teşekür ederim.geçen hafta güvenli kipte açtım sorun yok olmuştu.tekrar başlattım aynı sorun devam ediyordu.bir tane internetten uninstaller buldum.onu yukledim ne var ne yok diye birde spybot diye bir programla taradım.
    bunların sonucunda başlangıcta userfaultcheck diye bir madde vardı ve dumprep diye bir programı çalıştırıyordu.yanılmıyorsam bu indekslemeyi yapan program olarak biliyorum.bunu servislerden durdurmuştum ,yeniden başlangıctan kaldırdım.birde spybot programı winrar ın altındaki unrar.exe i agent diye işaretledi,onuda sildim.uninstaller programı ile registry deki geçersiz anahtarları ve karşılıkları olmayan ların kaldırdım.sonra yeniden normal başlattım bir kaç gündür normal gibi çalışıyor,yine hata verecek diye test bile yapmıyorum.bayramdan/yılbaşından sonra bakacagım.

birde sizin dedikleriniz yaparım eğer sorun olursa yine teşekür ederim