2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: SBS 2003 SP2 FAKS SORUNU VE PAYLAŞILAN KLASÖRE ŞİFRE KISITLAMASI

Standart SBS 2003 SP2 FAKS SORUNU VE PAYLAŞILAN KLASÖRE ŞİFRE KISITLAMASI

Arkadaşlar Sbs 2003 Sp2 üzerinde faks kullanıyorum, yazıcılar kısmından paylaşıma verdim, ağ'da çalışan bilgisayarlar çalışma grubu olarak çalışıyorlar. Size sorum ben Sbs üzerindeki paylaşılan faks'a bir bilgisayardan bağlandığım zaman gelen giden faksları kendi bilgisayarımdaymış gibi görmek istiyorum, bazı bilgisayarlarda yazıcıya bağlanır gibi sağ tuş tıklayıp bağlan dediğimde bağlanıyorlar ve faksları birebir görüyorlar ama bazılarında açtığım zaman hiç bir faks görünmüyor bunun sebebi nedir? Bunu bu şekilde görmek istiyorlar outlook yoluyla e-posta olarak istemiyorlar. Bir de outlook üzerinden e-postayı gödereceğimiz kişi kısmına adresini yazarken mesela faks:asdas@asdasd.com gibisinden bir komut girerek e-postanın faks olarak gitmesini nasıl sağlıyorduk. Çok soru oldu biliyorum ama bir kullanıcının paylaşılan klasöre girdiğinde şifre ile girmesini 2003 server r2 enterprise üzerinde nasıl yaparım. Şimdiden teşekkürler...

Standart Ynt: SBS 2003 SP2 FAKS SORUNU VE PAYLAŞILAN KLASÖRE ŞİFRE KISITLAMASI

Merhaba,

1. Fax lari gorebilen client lariniz sanirim Windows 2000 veya Windows 98. Yada Goruntulenmeyen sistemlerden bir tanesini ag destegi ile guvenli modda acarak test edebilir miyiz?
    2. 3 party bir tool kullanabilirsiniz.
    3. Paylasim uzerindeki haklari gozden gecirirseniz ve girmemesi gereken kullanici yada gruplarin haklarini kaldirirsaniz sorun cozulecektir. Ayrica asagidaki adimlari uygulamaniz ile beraber hakki olmayan kişiler paylasimlari goremeyeceklerdir.

Server 2003 Üzerinde Access-Based Enumeration İle Paylaşımlarınızdaki Güvenliği Arttıtın
    http://mshowto.org/index.php?option=...&Itemid=33

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn