4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Roaming Profile

Standart Roaming Profile

merhabalar;

Şirketimiz içinde bazı kullanıcıların profillerini başka bir server üzerinde tutuyoruz.Profiller ağdaki diğer server üzerinde oluşuyor fakat domain ve enterprise admin olmama rağmen bu klasörlerin içine giremiyorum.Klasörün sahipliğini alırsam oluyor fakat bu yöntem doğru mu? Veya siz nasıl bir yöntem öneriyorsunuz?

Standart Ynt: Roaming Profile

group policy > user configuration > Windows Settings > Folder Redirection bölümünden
    redirection yapılmış olan klasörün (örnek My Documents) sağ tıklayıp properties e tıklayın.
    settings tabına gelip Grant the User exclusive rights to My Documents seçeneğinin işaretli ise kaldırın.

bu seçenek işaretlenmemiş ise, sahipliğini aldığınız klasörün bulunduğu en üst klasörden security sekmesinde domain admins grubuna izin verip allow inheritance seçeneğini işaretleyip izinin tüm alt klasörlere kadar aktif olmasını sağlayın.

iyi çalışmalar...

Burada da anlatıldığı gibi yaptım ancak halen klasörlere ulaşamıyorum. Kullanıcı izileriyle açılan klasörlere girebiliyorum ancak içindeki my documents klasörüne giremiyorum. Klasör izinlerinden de denedim izinleri uygularken aynı klasöre geldiğinde erişilemz hatası veriyo ve klasör izinlşerinide ayarlayamıyorum. Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
    Kolay gelsin

Merhaba,

Ustten verdiginiz izinleri alta dogru da uygulayin. Bu sekilde cozulecektir.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn