8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: HOW TO SYSTEM STATE RESTORE ?

Standart HOW TO SYSTEM STATE RESTORE ?

Merhaba Arkadaşlar,

Bir domain-e yeni bir DC Server eklemek istiyorum... Bunu mevcut DC server-ın system state backup-ını alıp yabilirim diye biliyorum.
    Ama bu işlemi yaparken DC olarak ekleyeceğim makinayı domaine dahil etmem gerekiyor mu? yoksa domaine dahile etmeden mi yapacağım? konuyla ilgili daha önce bu işlemi yapmış arkadaşlar varsa yardımlarınızı rica ederim...

Teşekkürler,

Standart Ynt: HOW TO SYSTEM STATE RESTORE ?

Merhaba,

Domain e dahil etmeniz gerekmiyor. IP vermeniz gerekmiyor. Isım vereniz gerekmiyor. Sadece 2003 u kurun ve sonrasinda elinizdeki System State i restore edin. Bu sekilde tum IP, isim ve bircok bilgi geri gelecektir.

Not: Benzer donanim uzerine restore etmenizi oneririm.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Teşekkürler,

2003-u kurdum. Fakat farklı bir pc-ye system state back-up-ını restore edeceğim.
    Donanım özelliklerinin farklı olması problem çıkmasına yol açar mı?

Merhaba,

Ozellikle anakart farkli bir marka olursa pek sansiniz oldugunu soyleyemem. Boyle bir yapidaki restore isleminden sonra sistem normal sekilde acilsa bile uzun bir sure gozlem altinda tutmakta fayda olacaktir.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MCT | Since 2005
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS

Yeni Üye

merhabalar;
    emre hocam şimdi bir server'ımız var ve bir de bu server üzerinde almış olduğumuz systemstate yedeğimiz server'ı yeniden kurmamız gerekti diyelim şu işlemleri yaptığımız taktir de bir sorun olmaz yani dimi;
    1)server'ı yeniden kurduk
    2)domain'i aynı isim ile kurduk
    3)system state'i restore ettik
    clientlarda ve server tarafında herhangi bir sıkıntımız olmaz dimi.
    sidler bakımından falan
    teşekkürler

Yeni Üye

Merhaba,

Emre Bey'e sormussunuz ama ben tecrubemi paylasmak isterim. Server'im coktugunda systemstate den geri donmek icin su yolu izledim

1- Ayni isimde, ayni ip de, ayni domain isminde bir server kurdum
    2-Restore modda actim ve systemstate i yukledim.

Sonrasinda ise berbat bir server ile karsi karsiya kaliyorsunuz, sebebi ise aynen su, Emre Bey'in bahsettigi gibi farkli donanimlar zaman zaman problem cikariyor. Bunun haricinde eski server'da bir cok uygulama vardi ornek; antivirus, backup software, ups'in softwarer'i (server a down ol, up ol, kendini hazirla falan diyodu) 3rd party yonetim programlari, Terminal Server, SQL server. Bunlarin hepsinin ayni serverda olup olmica konusu ayri bi konu ve benim soylemek istedigim su, siz systemstate i geri donunce register da bi cok key, bi cok serviste haliyle geri donuyor, lakin server bos ve temiz oldugu icin geri donen kayitler bir turlu karsiligini bulmuyor ve server da temizlenmesi gereken bir cok dokuntu cikiyor.

Ben birdahaki sefere boylesi bir durumda aynen soyle yapmayi planliyorum, amacimiz sadece client larin sid lerindeki problemleri asmak, onca makineyi yeniden dolasmaktan kurtulmak ise,

1-System state orjinal yerine degilde, belirttigimiz bir klasore donulur.
    2-Yeni server uzerinde AD kurulumu /Advance modda gerceklesir ve source AD Database olarakta dondugumuz systamstate gosterilir.
    3-Eski server ayakta ise bildigimiz rolleri aktarma islemi gerceklesir. Ve eski server networkten dusurulur.
    4-Eski server ayakta degilse, seize islemi ile rollerin aktarilmasi (Global Catalog isaretlemeyi unutmadan)

Bunu denemedim ama, normal yolla donulen systemstate bas agritiyor, sanirim bi ara bunu denicem.

Yeni Üye

alee merhaba öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim
    haklısın zaten donanım farklı ise özellikle chipset bence restore işlemi bence de yapılmamalı.
    ben aynı donanım üzerinden nasıl olur diye kastetmiştim.
    son olarak 4 maddede saydığınız yöntemi birçok kişi öneriyor
    virtualda bir denemek lazım aslında
    tekrar teşekkürler
    iyi çalışmalar

Merhaba tekrar,

2. Madde de yazdiginiz domain in ayni isimle kurulmasi gerekmiyor. System state i restore ettiginizde domain yapiniz zaten kendisi geri gelecektir.

[quote author=pcpc link=topic=468.msg2083#msg2083 date=1191606789]
    merhabalar;
    emre hocam şimdi bir server'ımız var ve bir de bu server üzerinde almış olduğumuz systemstate yedeğimiz server'ı yeniden kurmamız gerekti diyelim şu işlemleri yaptığımız taktir de bir sorun olmaz yani dimi;
    1)server'ı yeniden kurduk
    2)domain'i aynı isim ile kurduk
    3)system state'i restore ettik
    clientlarda ve server tarafında herhangi bir sıkıntımız olmaz dimi.
    sidler bakımından falan
    teşekkürler
    [/quote]
    Emre Aydın
    MCT | Since 2005
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS