Sayfa 3/3 İlkİlk 123
24 sonuçtan 21 ile 24 arası

Konu: internet information service i kullanamıyorum

Standart Ynt: internet information service i kullanamıyorum

.html bir sayfayı açabiliyorum.

şimdi win2003 te iis i kullanamıyacakmıyım acaba. bilgisayarı bir internet sunucusu gibi kullanamıyacakmıyım. ne tavsiye edersiniz

Merhaba,

Tabiki kullanabilirsiniz. Bu noktada IIS ve ASP icin turkce olan asagidaki linkten ulasabileceginiz diger linkleri ve makaleleride okumanizi onerecegim. Oldukca guzel bir kaynak.

IIS 6.0 İşletim Kılavuzu
    http://technet2.microsoft.com/Window....mspx?mfr=true

IIS 6.0 İşletim Kılavuzu şu bilgileri içerir:

• IIS 6.0 Başlarken: IIS 6.0'ın temel özelliklerini tanıtır, IIS'nin bu ve eski sürümleri arasındaki farkları özetler, IIS'nin nasıl yükleneceği ve IIS Yöneticisi'nin nasıl açılacağı gibi temel kavramları ve araçları tanıtır.

• IIS 6.0'da Ortak Yönetim Görevleri: Düzenli veya sık gerçekleştirilen IIS 6.0 görevlerinin nasıl tamamlanacağını açıklayan kısa yordam konuları içerir.

• Site Kurulumu: Yeni bir Web, FTP, SMTP veya NNTP sitelerinin nasıl kurulacağını anlatır.

• Sunucu Yönetim Kılavuzu: IIS sunucuları ve sitelerinde gerçekleştirilen yönetimsel görevlerle ilgili kavramsal ve yordamlara yönelik bilgiler içerir.

• IIS 6.0'da Güvenlik: Web sunucunuzu, Web sitelerinizin güvenliğini artıracak ve gereken diğer güvenlik işlevlerini gerçekleştirecek biçimde nasıl yapılandıracağınızı anlatır.

• Performans Ayarı: IIS 6.0 çözümünüzün performansını nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı anlatır.

• Site Etkinliğini Günlüğe Kaydetme: Sunucu olayları, sunucu performansı ve kullanıcı etkinliği hakkında bilgi toplamak için işletim sisteminizi ve IIS günlüklerini nasıl kullanacağınızı anlatır.

• IIS 6.0'daki Hata İletileri: IIS'yi, varsayılan ve özel hata iletileri gönderecek biçimde nasıl yapılandıracağınızı anlatır.

• Web Uygulaması Kılavuzu: Web uygulamalarının ASP ve ASP.NET kullanılarak nasıl geliştirileceğini ve yönetileceğini anlatır.

• IIS 6.0 Başvurusu: IIS'yi ve metatabanı özelliklerini programlamak ve yönetmek için kullanılabilen arabirimleri, nesneleri ve veri yapılarını açıklar.

• IIS 6.0'da Sorun Giderme: IIS 6.0 yüklemenizle ilgili sorunların nasıl giderileceğini anlatır.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

iis ile ilgili daha önce böyle bir konu açmışım. dc içinde asp tabanlı sayfaları deneyemiyoruz. iis kurulu. ancak olmuyor. win2003 te yine buraya kadar geldik. bununla ilgili yardımlarınızı bekliyorum