4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: server makinasından paylaşımlı dosya verme

Standart server makinasından paylaşımlı dosya verme

öcelikle herkese selamlar .. forumda yeniyim benim şöyle bir sorunum var eğer burası bu paylaşım için uygun değilse şimdiden özür dilerim

şimdi benim sorunum şu ben internet cafeciyim benden server makinası var burdan masalara dizi ve film arvişlerimin paylaşımlarımı yapıyorum ama online oyunların paylaşımını yapamıyorum konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen benimle irtibata gecebilirmi rica etsem bu konu hakkında çok araştırma yaptım ama bır sonuc bulamadım şansımıda sizin gibi profosyöneller rasında bulmak istedim .. saygılarımla ...

Sevgili internet cafe sahipleri

İlk olarak oyunların LAN üzerinden oynanabilmesi için ağınızın hızının en az gigabyte olması gerekir. Bunun içinde gigabyte destekli bir switch kullanmalısınız ve makinalarınızda da gigabyte ethernet kartları olmalı.

İkinci olarak oyunların LAN'dan oynanmayı desteklemesi gerekir. Yani klasoru paylaştırdım hadi tüm oyunlar LAN'dan çalışsın gibi bir kesin durum söz konusu değil.

Üçüncü olarak network caching yapan yazılım ya da donanımları incelemelisiniz. Örneğin: http://www.fortinet.com/products/forticache/

Benim kişisel önerim yazılım ile çok ugrasmayın. Cache yapan bir donanım alın birde gigabyte switch alın. Buyuk ihtimalle çözüm olacaktır.

Tüm internet cafe sahipleri forumumuza ulaşabilirler. Sorularınızı bekliyoruz.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

cok tşk ederim ederim bilgilendirdiğiniz için .. birde bişey daha sorcam benim pc var cok gec acılıyor bunun için ne yapmam gerekir 90 saniye de acılıyor buda cok uzun hatta 120 saniyeyi buluyor ne yapmam gerekir ?

çok fazla unsuru bu noktada düşünmek gerekli.

PC performansından tutunda network performansına kadar, PC'lerin bir domain üyesi olup olmadıklarına kadar, ya da kullanılan DNS'e kadar vb.

En basitinden guvenli modda actiginiz da da 120 sn. sürüyor mu? Ya da msconfig ile baslangıc ogelerini disable edip denediğinizde durum nedir?

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn