9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: WSUS Clientleri görmüyor?

Standart WSUS Clientleri görmüyor?

Merhaba
    WSUS kurdum server güncellemeleri yaptı.Group Policy ayarlarını yaptım fakat bilgisayar kısmında sadece server kendisini görüyor.Herhangi bir hata yok.Yardımcı olabilirmisiniz?

Standart Ynt: WSUS Clientleri görmüyor?

Bilgisayar kısmında sadece server kendisini görüyor.

Bu cümleyi biraz açar mısnız?
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

WSUS yönetim konsolunun bilgisayarlar kısmında sadece server kendisini görüyor demek istemiştim.

Eger WSUS tamam ise ozaman sıkıntı kullanıcılar GP yi algılamıyorlar...
    2 adet Bolum yapıyorum burda ilk bolum Server tarafında GP yaratmak ve serverın otomatık ayarı hakkında
    ıkıncı bolum ıse Client tarafında kı GP ayarı ve elle algılama,
    ılk bolum kırmızı
    ıkıncı bolum yesıl.....

elle dedect etmıyorsa baska bır sorun vardır.firewall yada baska bırsey...

[color=red] WSUS Yönetimsel Şablonunu eklemek için
    1. Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi'nde, Yönetim Şablonları düğümlerinden birini tıklatın.
    2. Eylem menüsünde Şablon Ekle/Kaldır'ı tıklatın.
    3. Ekle'yi tıklatın.
    4. İlke Şablonları iletişim kutusunda wuau.adm öğesini tıklattıktan sonra Aç'ı tıklatın.
    5. Şablon Ekle/Kaldır iletişim kutusunda Kapat’ı tıklatın.
    Otomatik Güncelleştirmeler'in davranışını yapılandırmak için
    1. Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi'nde sırasıyla Bilgisayar Yapılandırma, Yönetim Şablonları ve Windows Bileşenleri'ni genişletin ve Windows Update'i tıklatın.
    2. Ayrıntılar bölmesinde Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır’ı çift tıklatın.
    3. Etkin’i tıklatın ve sonra aşağıdaki seçeneklerden birini tıklatın:
    • Karşıdan yükleme ve kurma için uyar. Bu seçenek, yönetici olarak oturum açmış kullanıcıyı güncelleştirmeleri karşıdan yüklemeden ve kurmadan önce uyarır.
    • Otomatik olarak karşıdan yükle ve kurma için uyar. Bu seçenek güncelleştirmelerin karşıdan yüklenmesini otomatik olarak başlatır ve yönetici olarak oturum açmış kullanıcıyı güncelleştirmeleri kurmadan önce uyarır.
    • Otomatik olarak karşıdan yükle ve kurmayı zamanla. Otomatik Güncelleştirmeler zamanlanmış kurulum yapmak üzere yapılandırılmışsa, yinelenen zamanlanmış kurulumlar için gün ve saat de ayarlamalısınız.
    • Yerel yöneticinin ayarı seçmesine izin ver. Bu seçenekle, yerel yöneticilerin istedikleri yapılandırma seçeneklerini belirlemek üzere Denetim Masası'ndaki Otomatik Güncelleştirmeler'i kullanmasına olanak sağlanır. Örneğin, kendi zamanlanmış yükleme saatlerini seçebilirler. Yerel yöneticilerin Otomatik Güncelleştirmeler'i devre dışı bırakmasına izin verilmez.
    4. Tamam'ı tıklatın.
    Not:
    Yerel yöneticinin ayarı seçmesine izin ver ayarı yalnızca, Otomatik Güncelleştirmeler kendisini WSUS ile uyumlu sürüme güncelleştirmişse görüntülenir.

İstemci bilgisayarı WSUS sunucusunu işaret edecek şekilde ayarlama
    1. Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi'nde sırasıyla Bilgisayar Yapılandırma, Yönetim Şablonları ve Windows Bileşenleri'ni genişletin ve Windows Update'i tıklatın.
    2. Ayrıntılar bölmesinde Intranet Microsoft güncelleştirme hizmeti konumunu belirt’i çift tıklatın.
    3. Etkin'i tıklatın ve Güncelleştirmeleri algılamak için intranet güncelleştirme hizmetini ayarla kutusunda ve Intranet istatistik sunucusunu ayarla kutusunda aynı WSUS sunucusunun HTTP URL'sini yazın. Örneğin, her iki kutuya da http://sunucuadı yazın.
    4. Tamam'ı tıklatın.
    Not:
    Bu bilgisayarı WSUS'yi işaret edecek şekilde ayarlamak için Yerel Grup İlkesi nesnesini kullanıyorsanız, bu ayar hemen etkin olur ve bu bilgisayar yaklaşık 20 dakika içinde WSUS yönetici konsolunda görüntülenir. Algılama döngüsünü el ile başlatarak bu işlemi hızlandırabilirsiniz.

WSUS sunucusunun algılanmasını el ile başlatmak için
    1. İstemci bilgisayarda Başlat’ı ve Çalıştır’ı tıklatın.
    2. cmd yazın ve Tamam'ı tıklatın.
    3. Komut isteminde wuauclt.exe /detectnow yazın. Bu komut satırı seçeneği Otomatik Güncelleştirmeler'in WSUS sunucusuyla hemen iletişim kurmasını sağlar.

[quote author=umutyesir link=topic=301.msg952#msg952 date=1173777198]
    WSUS yönetim konsolunun bilgisayarlar kısmında sadece server kendisini görüyor demek istemiştim.
    [/quote]

wsus için ad'de gerekli gp ayarlarını yaptınızmı. bunun için AD üzerinde GP de aşağıdaki ayarları yapmanız gerekmektedir.

Computer Coonfiguration > Administrative Templates > Windows Compenent > Windows update

Kısmına gelip

Configure Automatic Updates - Enable
    3- auto download and notfy for install
    scheduled ayarlarını yapınız.

Specify Intranet Microsoft Update Services Location Properties - Enable
    her iki kısmanda localdaki wsus serverin web yolunu yazınız. Http://serveradi:8530 ( 8530 wsus'un default olarak ayarladığı port tur eğer başka bir port vermediyseniz )

Bu işlemleri yaptıktan sonra eğer ortamda ADC var ise replicate işlemlerini gerçekleştirip clientların policy'i almasını beklemelisiniz.

iyi çalışmalar.

Ramazan TANHAN

benim yaptığım adımları uyguladıysanız sorununuz cozulmus olması lazım...
    ama hala devam edıyorsa bana ulasın gerekırse uzak bagantı ıle sorununuzu cozelım..
    baska bır sorun olabılır..

Liste belli bir süre sonra refresh oluyor,

Bir sure beklerseniz otomatik olarak cozulmesi gerekli.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

20 Dk sonra aktıf hala geciyordu dıe hatırlıyorum...
    yanlıs olabılır ama ben hatırlıyorum ole bır zaman beklıyodum)

Teşekkür ederim.Sorun çözüldü