3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Web Server Kurulumu

Standart Web Server Kurulumu

arkadaslar wep server kurmak ıcın ne gereklı.?

ben bıraz arastırma yaptım statik ip gereklıymıs onu ttnet ıle anlasabılırız
    server g3 almayı dusunuyorum server ısıde kolay arkadasımın babası servercı

ben wep sıte kurmak ıstıyorum ve hostıng satanlarda görunuz hepsinin serveri war bnm de kendıme ait olursa sıte %100 verımlı calısacaktır

ama kafam basmayan domaing alan adı alan adını nasıl yapıcaz .com örnek nasıl
    sonrasında dosyaları ataagımız yer hosting

bunları fırmadan alırsan kendı verıo ama ben kendı serverımı kendım kurcam fırmadan alsam daha kolay ucuz senede 100 tl ver ısıne bak

o server 7/24 calısacagı ıcın senede belkı 1000 tl elk yakacak ama hızmet vermek ıcın yapmamız gerekıyor sımdıden tesekkurler...

Selam;

Web Server kurmak istiyorsanız;bunu maliyet olarak göz önüne aldığımızda size gerekli olanlar sırasıyla; alan adı tescili ( bunu mecburen ICAN yada nic.tr üzerlerinden ( bunu dışarıdan almanız mecburidir ) , bu başlangıç gelelim devamına; Bir işletim sistemi lisansı almanız gerekecek ( linux tabanlı çalıştıracaksanız , buna gerek yok ) , bir adsl hattı ve bununla ilgili sabit bir ip adresi olması gerekmekte, güvenlik yazılımı ( spam ,ddos saldıraları azaltmak için ),klimalı bir ortama ihtiyacınız olacak , cpanel lisansı ( php kullanacaksanız ) , dns server olmalı ,teknik bakım makiyeti vs vs gibi özellikler göz önünde olduğunda bu işlem size maliyeti yüksek bir oran çıkacacaktır.
    Nasıl yapılacak derseniz mantık çok kolay; aldığınız alan adının dns'i sizin kurduğunuz web server'a yönlendireceksiniz , hepsi bu.
    Bunun yerine maliyetlerin çoğunu azaltmak adına bir vps yada vds kiralarsınız aylık en son 20 $ cıvarıydı sanırım ( özelliklerine göre değişir ) , bunu yaptığınızda sadece size ortamı kurmak kalır.

Keyifli Çalışmalar

konu eski ama yazmak istedim arkadaslar bu o kadar basıtkı gunumuz teknolojısı ıle cıdden bedava hatta hersey beles dıyebılırım sadece ufak tefek gıderler senelık alan adı tescıl ve aylık sabıt ınternet ttnet uzerınden 120 mb hat verebılıyorlar ve fıyatı cıdden 70 tl ınanmak zor ama var eger ben bunları yapamam dıyen varsa arasın yardımcı olayım maıl adresım kayıtlı hem guvenlık hem yazılım hem server kurulumu ıcın gereklı olan hersey cıdden bedava ben yapabılıyorum ısteyen herkesde yapabılır sadece kullandıgınız bılgısayarın ıslemcı ram gıbı ozellıklerı yuksek olsun yeterlı cıddı cıddı gunluk 100000 bın hıtlık sıtelerı normal ev bılgısayarınızda hemde guvenle hızmet verebılıyorsunuz ama su hanı cok para kazanma hırsı yokmu ınsanları delı edıyor para harcamayın ve kandırılmayın mesaj atın yardım edıyım yalan dolan yok hanı hep paranızı almak ıcın kandırırlar ya bes kurus talep yok bılgısayarınız olsun sabıt ıp ttnet ınternet fıber olursa daha ıyı tabı halledın bu kadarını gerısını yarım saatte web server maıl server ftp cloud bulut lıghttpd tum sunucularınızı kuruyum hemde uzaktan tum bılgımı bu ısten cok para kazanıpta ınsanları kandıran kısıler ve fırmalar ıcın kullanıcam sakın yalnıs anlamayın kurdugum hıc bır serverde vırus veya ızleme gıbı sıstemler yok hatta ve hatta mısrosoftun orjınal cdler de dahıl olmak uzere takıp yazılımları mevcut oldugu hallede tum sıstemdekı ızleme kotucul yazılımları da temızlemek sart olsun ha bu arada hıc bır server sahıbı kurumsal bu ısı yapanlar hıc bır kımse sızı bu ıslerı yaptıgınız ıcın engel koyamaz kanunları ıyı bılırsenız sıze kımsenın dokunamayacagını anlarsınız sadece gucluler kazanmayacak artık soz herkes kazanacak durdurabılecek varsa beklerım herkese ıyı gunler pm atın maılıme dusecektır gerı doner bakarım herkese selam olsun... eger ısteyen olursa soz hemen dokuman koyacagım hemde 30 dakıkada herkesın web serverı olmak sartıyla byy.......