Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gpupdate komutu ve Event:1085 (Öyle böyle değil..)

Standart Gpupdate komutu ve Event:1085 (Öyle böyle değil..)

Merhabalar;
    Daha önce böyle bir durum ile karşılaşan mutlaka olmuştur, devamında sıkıntı yarattı mı bilmiyorum ama ben 2 gündür düzeltemedim toplamda 4 günümü buna harcadım ve sonunda pes ettim.

Başıma gelen hadise aşağıdaki gibi.

Client makineyi domaine ekledim ve restart çektim. açılışta ctrl+alt+del çektikten sonra oturum açma yeri olarak domaini seçtiğimde "Etki alanı listesi oluşturulurken bekleyin" mesajı çıkıyor 5-10 dakikalık bir beklemeden sonra oturum açabiliyorum. Bu durum sadece pcyi domaine ilk eklediğimde oluyor, bir daha karşılaşmıyorum.

"Etki alanı listesi oluşt....." mesajı çıktığında eğer bir kez daha ctrl+alt+del çekersem anında giriş yapabiliyorum.

ancak sorunlar daha sonra başlıyor.
    -Eventlarda 1085 ID ile bir hata beliriyor. (Uygulama kısmında)
    -gpupdate - gpupdate /force komutu 1 saniye içinde "işlem tamam uyguladım ben" diyor hemen ardından 1085 hatası eventlarda beliriyor (sistem kısmına yazılan bir event yok)

rsop.msc ile son durum nedir diye bakıyorum computer configuration kısmında uyarı var yarısı gpoları almış yarısı almamış. güvenlik yapılandırması ile ilgili gpoları almamış mesela

bilgisayarda virüs yok temiz, firewall kapalı. antivirüsten mi acaba dedim tamamen sildim. nslookup tamam. dhcp den ip rezervasyonu var o da tamam. dns ile ilgili sıkıntım yok.

domainden çıkardım comp. acc. resetledim sildim baştan ekledim v.s hiç biri işe yaramadı. hatta üzerindeki programları dahi sildim. bana mısın demiyor..

nette yaptığım araştırmalar neticesinde 1085 olayı ile ilgili benimki gibi bir hata alanı gördüm ama sonuç yok.
    format atmak da istemiyorum.

daha önce başınıza böyle bir durum geldi mi?

XPSP3 32BIT

event aşağıda.

Olay Türü: Hata
    Olay Kaynağı: Userenv
    Olay Kategorisi: Yok
    Olay Kimliği: 1085
    Tarih: 22.04.2011
    Saat: 12:36:40
    Kullanıcı: NT AUTHORITY\SYSTEM
    Bilgisayar: AKIMSATIS05
    Açıklama:
    Grup İlkesi istemci tarafı uzantısı Yazılım Yüklenmesi işlenemedi. Lütfen o uzantı tarafından bildirilen diğer hatalara bakın.

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.

saygılar..

Standart Ynt: Gpupdate komutu ve Event:1085 (Öyle böyle değil..)

Merhaba,

Sorun client PC'lernizde degil. Buyuk ihtimalle sorun yapınızdaki DC'leriniz ve Global Catalog'larınızda. DC'lerinizdeki sorunları cozerek client lardaki bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhabalar;

Bu sıkıntı 130 client içinde sadece 2 tanesinde var. win7 ve Vistalarda hiç sorun yaşamadım.
    Dclerde sorun olsa tüm clientlarda sorun yaratmaz mıydı?

saygılar..

tabi tum client larda sorun bulunmuyorsa dediginiz dogru olabilir.

1085 cok sık alınan bir event viewer mesajıdır.

Computer name deki turkce karakterler ile ilgili bir sorun yasanıyor olabilir kucuk bir ihtimal olarak. Makine adında TR karakter bulunmayacak sekilde tekrar isimlendirebilir misiniz?

Emre.
    Emre Aydın
    MCT | Since 2005
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS

selamlar,

Hocam hiç bir client adında TR karakter kullanmadım. "Please wait while the domain list is created." iletisi ile ilgili pek çok forum dolaştım. orada anlatılanların hepsini uyguladım zaten geneli sürekli yaptığımız işlemler ancak bir türlü çözemedim.

son olarak client ı tekrar domainden çıkarıp local policylerini kontrol edeceğim artık nereye saldıracağımı şaşırdım :/

aramaya devam edeceğim. çözümü bulursam buraya da zaten mutlaka yazacağım da ekstradan aklınıza bir şey gelirse benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

olur da çözersem bu "Please wait while the domain list is created." mesajı ile ilgili ayrı başlık açıp çözümünü de yazacağım. pek çok kişi 2. defa ctrl alt del çekip devam ediyor ama işte çözüm değil. sonradan gpolarda sorun çıkarıyor.

saygılar..

Bu iki client DNS olarak sadece local aginizdaki DNS Server'ları goruyorlar degil mi?

Emre.
    Emre Aydın
    MCT | Since 2005
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS

evet doğrudur,
    Primary DC01
    Secondary DC02

olmak üzere 2 tane DC var. Dnsler de bu serverlar tanımlı. öncelik sırası DC01 tanımlı. nslookup ile kontrol ettim. çözümlemelerde sıkıntı yok.

selamlar..

Açıkçası yerinde bakmak lazim soruna, dilerseniz client ta userenv log unu registry den acip, neden bu kadar cok bekledigine dair ipucu arayabilirsiniz.
    Emre Aydın
    MCT | Since 2005
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS

Sürekli aşağıdaki gibi hatalar var log dosyasının içinde. işin garip tarafı benim GPOlarda yazılım yüklemesi ile ilgili bir policy im yok. çok alakasız.

Ethernet kartını dahi değiştirdim, yakında kasayı değiştircem o zaman olacak :/

technet.microsoft a da yazdım.

USERENV(404.a00) 09:40:45:279 ProcessGPOs: Extension Yazılım Yüklenmesi ProcessGroupPolicy failed, status 0x1f.
    USERENV(404.618) 10:53:12:353 ProcessGPOs: Extension Yazılım Yüklenmesi ProcessGroupPolicy failed, status 0x1f.
    USERENV(404.a00) 11:13:45:178 ProcessGPOs: Extension Yazılım Yüklenmesi ProcessGroupPolicy failed, status 0x1f.
    USERENV(404.618) 12:24:12:599 ProcessGPOs: Extension Yazılım Yüklenmesi ProcessGroupPolicy failed, status 0x1f.
    USERENV(404.a00) 12:51:45:209 ProcessGPOs: Extension Yazılım Yüklenmesi ProcessGroupPolicy failed, status 0x1f.
    USERENV(404.618) 14:23:12:799 ProcessGPOs: Extension Yazılım Yüklenmesi ProcessGroupPolicy failed, status 0x1f.
    USERENV(404.a00) 14:32:45:361 ProcessGPOs: Extension Yazılım Yüklenmesi ProcessGroupPolicy failed, status 0x1f.

saygılar..

bugün dayanamayıp makineyi formatladım. formatlamadan önce domainden çıkarıp bilgisayar hesabını sildim.
    temiz kurulumdan sonra sadece anakart ekran kartı ethernet ve ses kartı sürücülerini yükleyip domaine aldım. yine aynı problem!

"etki alanı adı listesi oluşturulurken bekleyiniz" yine 1085 ID hata.. çıldırttı beni.