7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Paylasım Sorunu

Standart Paylasım Sorunu

Merhaba;

Calıstıgım firmada file server üzerinde paylastıgım klasörler ile ilgili bazı kullanıcılarda söyle bir problem var. Kullanıcılar makinalarını ilk actıklarında paylasımlara erisebiliyor. Ancak aradan biraz zaman gectikten sonra erisim engellendi diye bir hata veriyor. Yeniden baslattıgımızda tekrar düzeliyor. Sonra yine aynı. Tabi bu arada internete girebiliyorlar. Su anda bu sorun iki makinada devam ediyor. Makinalardan biri yeni alındı digerinde ise ethernet kartı degistirildi. Diger bilgisayarlarda ise sorun yok simdilik. Daha önceden de baska bir makinada böyle bir sorun ile karsılastım. Format attıktan sonra sorun düzeldi. Ancak formatla da bir yere kadar gidebiliriz. Sorunun asıl kaynagını hala bulamadım. Yetkilendirmeler sorunsuz bir sekilde calısıyor. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

Standart Ynt: Paylasım Sorunu

Cevap verebilecek kimse yok mu arkadaslar?

Merhaba,

Yuksek ihtimalle kullandiginiz antivürüs yazilimi buna sebep oluyor.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba Emre Bey;

Öncelikle cevapladıgınız icin tesekkür ederim. Ancak söyle bir durum var. Dediginiz gibi önce bende bunu düsündüm file server'da ki antivirüs programını kaldırdım. Bir gün takip ettim ama bir degisiklik olmadı sorun devam ediyordu. Fakat söyle bisey ile karsılastım. Makinalardan birinde ethernet kartını degistirdigimde sorun düzeldi. Yada en azından simdiye kadar bir sorun cıkarmadı. Sanırım bu sorun ethernet kartının sürücüsü ile alakalı birsey diye düsünüyorum. Yine de cözülmezse burada bu konuyu arastıracagım.

İyi Çalısmalar.

File server da ki antivirus degil de client lardaki antivirus yazilimini kaldirip deneyebilir misiniz?

Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Tamam o sekilde de denerim. Ancak söyle bir durum söz konusu bu arada. Bütün makinalar aynı antivirüs programını kullanıyor. Kullandıgım antivirüs programı microsoft security essentials. Diger makinalarda böyle bir sorun ile karsılasmadım.

Merhabalar,
    Bu konu Emre'nin de dediği gibi Antivirus yazılımından olabilir, ama istersen şöyle bir izleme yapabilirsin.
    Kullanıcılar koptuğunda fileserver ve client in loglarını kontrol etmen ve file serverdan açık session varmı yokmu kontrol etmen faydalı olabilir. Ayrıca bu bir worm da olabilir. (ki bence en kuvvetli olan seçenek bir worm olması farklı bir AV ile bir tarat bakalım serverı da clientti de...)