Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: server 2003 ts login sorunu

Standart server 2003 ts login sorunu

Merhaba ;

Şirketimizde server 2003 std. edt.yüklü kullanıcılarımız rdp üzerinden bağlanarak merkezdeki prog. kullanmaktalar fakat son birkaç gündür sürekli bağlantı aşamasında mavi ekranda kalıyorlar ts lisanslarını kaldırıp yeniden yükledim discconect süresi tanımladım buna rağmen sorun devam etmekte konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.

iyi çalışmalar.

Standart Ynt: server 2003 ts login sorunu

TS üzerinde açık kalan oturumlar varsa hepsini sonlandırın ve ts üzerinde antivirüsü devre dışı bırakarak baştan deneyiniz. Sonuçlanmaması durumunda loglara hata düşüyormu kontrol ediniz.

İyi Çalışmalar

Alper KAYNAK

merhaba ;

Bu durumların hepsini gerçekleştirdim antivürüsü devre dısı bıraktım ekran çözünürlüğünü değiştirdim sorun devam etti yalnız söyle bir durum var çok fazla kullanıcı bağlanmaya çalıştığında bu sorun oluşmaya basladı gerçi daha öncede bağlanıyordu ama bu sorun yasanmıyordu donanımsal bir sorun olması ihtimaline karsı İbm ile görüştüm serverın kontrollerini yaptık herhangi bir sorun bulunmamakta ,

event üzerinden aldığım birkaç hata logu aşağıdaki gibidir;

Failed to load Terminal Server Profile path. Note that the profile path must be less than 256 characters in length. User Name: bakirkoy Domain: ALTASTEMIZLIK

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Logon rejected for ALTASTEMIZLIK\lutfu. Unable to obtain Terminal Server User Configuration. Error: The RPC server is unavailable.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

iyi çalışmalar.

-RDC (Uzak yordam çağrısı) servisi çalışıyormu bir kontrol edin, bu servisin çalışıyor olması lazım, servis stop olmuş olabilir.
    -lisans sayınız ile bağlanan kullanıcı sayınızı kontrol ediniz, lisans yapılandırmasını kullanıcı başına değil aygıt başına yaparak deneyiniz.
    -Ayrıca bu durum bazı kullanıcılardamı yoksa belli bir sayıdan sonramı oluyor loglarda bir kullanıcıdan bahsediyor.
    -lutfu kullanıcısının (varsa klasördeki bilgileri yedekledikten sonra) hesap klasörünü silin ve ilk logonda tekrar oluşsun.

Alper KAYNAK

Merhaba,
    Alper arkadaşımıza ek olarak şunları eklemek istiyorum,
    terminaldeki default profile bozulmuş olabilir. Sağlam bir profil ile yer değiştirerek deneyiniz, birde kullanıcılarınız terminale girerken rooming profile kullanıyor mu?
    iyi çalışmalar.
    Everything that has a begining has an End...

merhaba ;
    öncelikle roaming profile kullanmıyoruz lisanslarımız kontrol ettim microsoftla beraber daha önce kaldırıp ts veritabanını tekrar oluşturduk lisanslarımızı license server girdik bu sorun sadece belli kullanıcılarda olmuyor genel bir yoğunluk sonrasında oluyor o anda sorun yasayan kullanıcının profilini siliyorum tekrar oluşturuyorum fakat yine bağlanamıyor
    iyi çalışmalr.

bu arada rdc srviside start durumda

Merhaba,
    Bu kullanıcıların profilleri o server da daha önce oluşmuş mu yoksa siz her problem olduğunda silip yeniden profil olumasını mı sağıyorsunuz? Yeni oluşturduğunuz profil gene aynı problemi gösteriyor mu? Sanırım aynı kullanıcıda sorun devam ediyor. Kullanıcıların logonunda çalışan bir uygulama terminalde de çalışmaya çalışıyor fakat yoğunluktan ötürü yapamıyor olabilir mi acaba?
    iyi çalışmalar.
    Everything that has a begining has an End...

Birde yoğunluk esnasında server performansına bakın, ram ve cpu durumu nasıl.

Alper Kaynak

Şöyle anlatim sorun aynı kullanıcıda olmuyor farklı kullanıcılarda aynı sorunu yaşıyor bu sorun 2 haftadır başladı daha önce aynı kullanıcılar hiç bir değişiklik yapmadan sorunsuz login olabiliyorlardı yeni profil oluşturmayıda sürekli yapmıyorum bu sorundan sonra birkaç kullanıcıda test amaçlı silip yeniden oluşturdum