5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Domain oluşturulması

Standart Domain oluşturulması

Selam arkdaşlar .Ben geçenlerde Vmware da bir 2 kullanıcı bir server dan kurulu bir ağ oluşturdum, ancak oluşturduğum workstation ları domaine dahil ederken xxxxx.com olarak yazdığımda kabul etmedi dns son ekinide girdim yineden kabul etmedi anca xxxx girip dns son ekini girince domain e dahil etti ;
    Aynı olayı bir arkadaşta gerçekleştirdim fakat onda sorunsuz bir şekilde çalıştı acaba bunun sebebi ne olabilir.????????????????????????????????????????? ??????????????? :

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum Saygılar

Standart Ynt: Domain oluşturulması

Merhaba;

Client ın ve Server 'ın TCP/IP özelliklerinde birincil DNS adresi olarak yanlızca domaininizi tutan DNS serverı yazın. Alternate DNS olarak ISP nizin DNS ini ya da başka bir DNS adresini yazmayın.
    DC üzerinde support tools yükleyip, netdiag /testNS /fix çalıştırın.
    Client da ise aşağıdaki komutları çalıştırıp DNS üzerindeki SRV kayıtlarını sorgulayabildiğini onaylayın.
    nslookup
    set type=SRV
    <domainFQDNadınız>

İyi çalışmalar
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

cok tesskurler terkrardan gercekten bu aksam denıcem yenı bır xp clıent kurup denıcem yazdıklarını gercekten cok tessekkur edderım
    szı bılgılendırıcem bu konu hakkında

Ben teşekkür ederim. sonucu bekliyoruz. Komutların neticesinde aldığınız cevapları da mesaja eklerseniz sorunu daha kolay anlayabiliriz.
    Görüşmek üzere.
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

slm tekrardan dedıgınızı yaptım en azında oyle oldugunu umuyorum ama yınede degısle bırsey yok
    yanlız yenı oldusturdugum clıentı dns son eık yazmada dahıl domaın e edebılıyorum sadece xxxx yazarak vede dns son ekını koymayarak
    ama sızın demıs olduklarınızı yaptım bır sonuc vemedı
    ama yınede ılgınıze tessekkur ederım
    ;D saygılar ıyı calısmalar