4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Windows 2008 R2 Server 'a Symantec Backup Exec 2010 Kurulumu

Standart Windows 2008 R2 Server 'a Symantec Backup Exec 2010 Kurulumu

Herkese Merhaba,

windows 2008 R2 Server 'ıma backup almak için lisanlı symantec backup exec kurdum (verion 12.5) daha sonra server 'ın loglarında backupla ilgili bir sürü hata logları aldım ve bunu symantec ile paylaştım. Onlarda bu versiyon 2008 server 'ı desteklemiyor siz 2010 indirin dediler. Bende 12.5 sürümünü uninstall ettim ve 2010 versiyonunu indirdim. DVD elimde ve server 'a kurulum yapamıyorum

DVD yi takıyorum install diyorum, install etmiyor.
    DVD nin içine girip install olan exe yi bulup çif tıklıyorum oda olmuyor.
    Run as admin ile deniyorum obu şekildede çalışmıyor.
    Aynı dvd benim bilgisayarımda veya başka diğer 2008 serverda çalışıyor, install ediyor.
    Kendi laptopumdaki cd - rom 'u paylaşıma açtım ve o şekilde kurmayı denedim yinede kurulumu başlatamadım.

Bilgisi olan veya yardımcı olabilecek birileri varmıdır ?

iyi çalışmalar,

Standart Ynt: Windows 2008 R2 Server 'a Symantec Backup Exec 2010 Kurulumu

Bence sorun daha önceki artık dosyaların ve register kayıtlarının halen var olmasından kaynaklanıyor. Symantec in sitesinde uygulamaları için ayrıyetten bir uninstall toolu var, server üzerinde symantec ile ilgili ne kadar artık dosya ve register kaydı varsa temizliyor. Bu şekilde temizledikten sonra kurulum yapabilirsiniz diye düşünüyorum. İsterseniz önce manual olarak kendinizde prg files vs. de gördüğünüz tün symantec dosyalarını ve registerdeki kayıtları tamizleyip deyebilirsiniz. olmazsa gerekli tool ile yaparsınız, ancak tool ile temizlemek en mantıklısı.

Alper Kaynak

Cevap için teşekkürederim,

Symantec le ilgili bütün herşeyi silmiştim fakat bi türlü kurulum yapamadım. Symantec in yurtdışından destek aldım ve onların denetimiyle sistemimize uzaktan bağlanıldı ve kontrol edildi. Gerekli her yerden silindi ve tes edildi ama olmadı. Fakat yurdışındaki mühendis yapamadığını daha üst mühendislerle birlikte bakacaklarını söylediler. Şimdilik beklemedeyim. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğim.

saygılar,

Symantec destek ekibi geri dönesiye kadar isterseniz önce aşağıdaki linkdeki işlemleri manual olarak gerçeklerştirebilirsiniz.

manual removal : http://seer.entsupport.symantec.com/docs/232443.htm

Ardından bu toolu indirerek bununla deneyelim : http://rapidshare-catalog.com/downlo...oval+tool.html

ikinci şekildede olmazsa daha üst mühendisleri beklemeye devam edelim.

İyi sabahlar.

Alper Kaynak