10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Wsus ta bilgisayarlar gözükmüyor

Standart Wsus ta bilgisayarlar gözükmüyor

Merhabalar. Herkese iyi çalışmalar.
    Wsus 3.0 ile ilgili bir sıkıntım var. google a sordum ve yapamadım. wsus ta computers kısmında hiç bilgisayarım gözükmüyor. ne yaptıysam olmadı. Demekki yanlış şeyler yaptım. Bir ip ucu yada fikir verirseniz çok sevinirim
    iyi çalışmalar.
    Fatih Teke

Standart Ynt: Wsus ta bilgisayarlar gözükmüyor

http://technet.microsoft.com/en-us/wsus/bb466192.aspx linkinden client yada server diagnostic toollarını indirerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Merhabalar. Sorun DNS ten kaynaklanıyormuş çözdük çok teşekkürler.
    Fatih Teke

Tekrar Merhabalar.
    DNS sorunu çözdüm ama bazı lokasyonlardaki bilgisayarların hiç biri gelmemiş mesela. hepsi aynı policy den etkileniyorlar fakat wsus ta gözükmüyorlar.
    network ü tarayıp hangi clientların wsustan güncellediğini ve ayarlarının tam olduğunu söyleyen bir tool var mı acaba? clientdiag.exe aklıma geldi ama onu nasıl bir şekilde tüm network için kullanırım bilemiyorum.
    Ağımdaki tüm bilgisayarların Wsustan update etmeleri için ne yapmam gerek? yada nerede yanlış yaptım ta bir kısım bilgisayarlar var başkaları yok.
    Şimdiden çok teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar.
    Saygılarımla
    Fatih TEKE
    Everything that has a begining has an End...

Standart Ynt: Wsus ta bilgisayarlar gözükmüyor Açıklamalı

merhabalar aşağıda biraz daha açıklamalı olarak yazdım.
    - Wsus taki bilgisayarımlan bazıları 26 update yada 45 update gibi değişik rakamlarda update ihtiyaç olduğunu söyliyor. (all computers kısmında sarı ünlem işareti olanları tıkladığımda alt tarafta yazıyor)
    Bu bilgisayarların hangi updateleri eksik olduğunu nasıl anlarım ki o updateleri tekrar süreyim?
    - gene yanı ekranda beyaz yuvarlak içinde İ işareti ile belirtilen bilgisayarlar ise belli gün aralıklarında 15 gün yada daha fazla süre ile herhangi bir durum rapor etmediğini söylüyor. bu bilgisayarların neden iletişim kuramadığını nasıl anlayabilirim?
    - Son olarak wsus ta all computers sekmesi içinde any durumunda refresh yapıyorum yukarıda (393 computers of 393 shown, 393) yazıyor. yani toplam 393 bilgisayar görüyor. Biz Symantec End point protection kullanıyoruz. sep kurulu bilgisayar sayım ise 439 bu aradaki 46 bilgisayarı neden göremiyorum? (domain policy de wsus için gerekli policy ayarları yapıldı)

Biraz uzun oldu ama bu sıkıntıları çözemedim. wsus ile ilgili türkçe yada ingilizce bir kitap yada link verebilirseniz oradan da araştırmayı isterim.
    Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Saygılarımla.
    Not: Eğer yukarıda eksik bilgiler varsa başka bilgileri de sizlere sunabilirim. iyi çalışmalar

-sarı ünlem işaretli bilgisayar üzerine tıkladığınızda aşağıda bu pc ile ilgili kısa bir bilgilendirme ve update raporu görürsünüz. ÖR: bir satırda "gereken güncelleştirmeler 20" diyorsa, bu bilginin üzerine tıklayarak ayrıntılı bir rapor alabilirsiniz. Aldığınız raporun ikinci sayfasında eksik olan bu güncellemelerin hangileri olduğunu görebilirsiniz.
    -kendini rapor etmeyen pclerin açık olduğundan domainde olduğundan ve policy in uygulandığı OU altında olduğundan emin olun ve bu pc lerden wsusa ulaşılabiliniyormu ona bakın.
    -SEP tüm ağdaki networkleri WSUS ise domaindekileri görüyor olabilir, ayrıca SEP serverleride görüyor ancak Wsus sadece clientler için configure edilmiş olabilir.

Bunların dışındada "WsusDebugTool.exe" ve "WsusUtil.exe" araçları ilede bir teşis ve bakım yapabilirsiniz. Bu araçlarıda biraz incelemenizi tavsiye ederim.

İyi Çalışmalar...

Alper Kaynak

http://download.microsoft.com/downlo...bug%20Tool.EXE linkini kullanarak indirebilirsiniz. kurulum sonrası komutsatırından birçok işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Alper Bey cevabınız için çok teşekkür ederim. üstat şimdi AD de wsus ayarlarını default domain policy den yaptım. tüm ou lar etkileniyor. bazıları dediğiniz gibi computer name leri rename olmuş o yüzden bağlantı kurmuyor bunu öğrenmiş oldum. sep zaten düm domaindeki makineleri görüyor. domain dışında makinemiz yok. wsus ta server ları da gösterdik.
    söylediğiniz tool u indirdim. yarın kullanıp size tekrar bilgi vereceğim teşekkür ederim.

rca ederim iyi çalışmalar..

çıkan sonuç aşağıda. ama çalıştırırlen lisan hatası verdi bilginize.

Unhandled Exception: System.IO.FileNotFoundException: File or assembly name Micr
    osoft.UpdateServices.Common, or one of its dependencies, was not found.
    File name: "Microsoft.UpdateServices.Common"
    at Microsoft.SoftwareDistribution.Tools.SusServerTool .Main(String[] args)

=== Pre-bind state information ===
    LOG: DisplayName = Microsoft.UpdateServices.Common, Version=2.0.0.0, Culture=neu
    tral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35
    (Fully-specified)
    LOG: Appbase = C:\
    LOG: Initial PrivatePath = NULL
    Calling assembly : WsusDebugTool, Version=0.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyTok
    en=null.
    ===

LOG: Publisher policy file is not found.
    LOG: Host configuration file not found.
    LOG: Using machine configuration file from C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1
    .1.4322\config\machine.config.
    LOG: Post-policy reference: Microsoft.UpdateServices.Common, Version=2.0.0.0, Cu
    lture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35
    LOG: Attempting download of new URL file:///C:/Microsoft.UpdateServices.Common.D
    LL.
    LOG: Attempting download of new URL file:///C:/Microsoft.UpdateServices.Common/M
    icrosoft.UpdateServices.Common.DLL.
    LOG: Attempting download of new URL file:///C:/Microsoft.UpdateServices.Common.E
    XE.
    LOG: Attempting download of new URL file:///C:/Microsoft.UpdateServices.Common/M
    icrosoft.UpdateServices.Common.EXE.