Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: WDS ile XP kurmak.

Standart WDS ile XP kurmak.

WDS kullanımını ve dvd içerisinde hazır gelen image dosyalarını kullanmayı heryerde anlatmışlar. Ama ben windows xp image dosyasını nasıl yaratabileceğimi anlatan düzgün bir makale bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi varmı?
    Yada konuyu anlatan bir makale biliyormusunuz?
    mhrgl.com

Standart Ynt: WDS ile XP kurmak.

referans bir pc kurun, sonrasında bir imagex inde içinde olduğu bir windowsPE cd si oluşturun. referans pc nizi sysprep ile kapatın ve oluşturduğunuz windowsPE cd si ile açın ve imajını alın.

İyi Çalışmalar...

Alper Kaynak

Referans bir pc kurduktan sonra diyelimki imajını aldık. Bu imajı hardware farklı olan bir pc ye kurabilirmiyiz? Yoksa referans pc ile aynı özellikte bir bilgisayar mı olması gerekiyor.
    mhrgl.com

imagex ile aldığınız imageler donanım ve disk bağımsız olabiliyor. Ancak sadece işletim sistemi dağıtmak yada custom image lar oluşturmak istiyorsanız bunun içinde MDT 2008 kullanabilirsiniz.

amacım her bilgisayarı pxe ile açarak (cd disket usb kullanmadan donanım bağımsız olarak) Windows sürümlerini yüklemek. (En önemlisi XP kurmak) imagex ile olabiliyor demişsiniz. nasıl olduğu konusunda verebileceğiniz bir kaynak varmı?
    mhrgl.com

İlk olarak referans bilgisayarınızı sysprep ile çalıştırarak kapatın.Daha sonra referans pc üzerine 2.nci bir disk takın(formatlı olsun,diskpart ile yapılabilir),daha sonra sonra winpe cd sini takıp wpeinit komutunu çalıştırın.daha sonra imagex komutunu ile capture işlemi yapın.örneğin imagex capture c: f: \deploy.wim "imaj al" komutu gibi bir komut çalıştırabilirsiniz.exit ile komutu kapatın.imagenızı bu şekilde aldıktan sonra wds ile dağıtımını gerçekleştirebilirsiniz.Ayrıca daha spesifik bir çalışma yapmak istiyorsanız MDT 2008 ile litetouch installation ya da ortamınızda sccm 2007 ya da sms gibi yapılar bulunuyorsa zero touch installatin metodları ile istediğiniz işletim sistemleri ya da applicationları deploy edebilirsiniz. Sitemizde yakında MDT 2008 ile ilgili makalelerde olacak.

winpe oluşturma için link http://msforums.ph/blogs/jayr/archiv...e-boot-cd.aspx

Teşekkürler.

Teşekkürler uygulamasını yapacağım.
    mhrgl.com

Ek olarak, sysprep ile kapatılmış referans pc, daha önceoluşturulmuş ve içerisine imagex.exe aracınında konulmuş olduğu WinPE cd ile açıldıktan sonra, karşınıza gelen komut konsolunda cd sürücüsüne geçiniz. ör: e: ardından imagex.exe /capture c: d:\xpimage.wim "fullimage" /verify komutu ile c: sürücüsünü d: partitionuna yada diskine alabilirsiniz hatta c: sürücüsünün image ını gene c: ye alabilirsiniz. Sonrasında isteğe bağlı olarak WDS, MDT, SCCM, yada networkpaylaşımı ile deploy işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

selamlar.. öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. benim meröak ettiğim şu. oluşturduğum imajı wds ile direk klonlama mantığıyla ağdaki pclere aktarabilirmiyim.

evet boot.wim imajınızı ve xp için aldığınız imajınızı WDS e ekleyip networkden kurulum yapabilirsiniz.