3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Yetki Atama !

Standart Yetki Atama !

Ornek Olarak d: ve F: Partitionlarında Bulunan Data ve TPL Folder ve subfolderlarına Direk d: Data2 ve f: TPL Securtisinden FULL Contorl Veriyorum.Ancak ex1x adlı uzerı Full COntrol vermem RAğmen klasorlere Giremiyor.Aşagıdaki Seceneği secmem Gerekiyor Sanırım.

Ancak Yukarıdaki resimdeki seceneği Sectiğimde TUm Klasore Uyguluyor Bu yuzden bu seceneği secemedim.Daha Dogrusu Bu secmek istediğim ancak bilmediğim icin korkugum secenek secilmeyecek kadar yanlıs bir secenekmidir Ben SAdece ex1x ADlı usera bu seceneğin uygulanmıasın istiyorum.Bu Aşamaları GEctim bi ilerleme Kaydemedim.Sonra Su Komutu Kullandım

cacls d:\data /t /e /g ex1x:f
    cacls f:\TPL /t /e /g ex1x:f

Bu Sefer İlerleme Kayıt ettim.D: data F: icindeki TPL Giriyorum Ancak Bu Seferde Neye gore belirliyor bilmiyorum Bazı klasorlere girmeme ragemn bazıların icindeki subfolderlarına giremiyorum.Umarım Bilgim dahilindeki bilgimle anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.Kısaca Domain ortamında ex1x adlu userın FileServer Uzerindeki Tüm Klasorlere Girmesini istiyorum.Folder ve Subfolderlar dahil olmak uzere.

Yeni Üye

Standart Ynt: Yetki Atama !

TPL ve data folderlarıan security TAB ına gell ex1x i ekle full control ver ve advanced tab ından ex1x i işaretleyip dedigin seceneği işaretle..

senin gorderdigin resimde anlatılmak istenen bu folderdaki permissionları aynı sekilde child folderlarada uygula demek..eğer ex1x i şeçip bunu yaparasan istediğin olur zaten..

yok hepsine hakkı olmasın ex1x in diyorsan şöyle yapacaksın..

mesela d:\Data\ahmet diye bir folder var diyelim

ahmete ex1x in giremesini istemiyorsan..
    ahmete sağ click yap security den advanced e gir o replace in üstünde inheritance vardır.. onun işaretini kaldır. Kaldırınca sana sorar.. Copy tıkla.Ok dedikten sonra ahmet folderı üzerinden ex1x e deny verirsen ahmet heryere girer ama ahmete giremez..

ayrıca birşey daha share permission ları ntfs permissionlardan daha baskındır.. onlarıda düzgün düzenlemeye dikkat et..
    I am at a deep level as you cannot imagine;sniffing your frames..Injecting the rules of my entity...

Standart Ynt: Yetki Atama !

Klasör ve Dosya İzinlerinin Otomatik Düzenlenmesi
    http://mshowto.org/index.php?option=...iew&id=144

Yukarıdaki makalede izinlerin düzenlenmesini anlatmıştım. Belirttiğiniz işlemi ccacls veya xcacls ile yapabilirsiniz fakat komutu çalıştırdığınız kulllanıcının yetki verilecek dosya/klasör üzerinde yetkisi yok ise bu araçlar işlerini yapamayacaktır. Bunun için makaledeki subinacl (son versiyondur) indirip subdirectories seçeneği ile tüm dosyalara istediğini kullanıcı için istediğiniz hakkı verebilirsiniz.
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site