6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: SERVER 2008 UNİNSTALL

Standart SERVER 2008 UNİNSTALL

Arkadaşlar server 2008 kurdum xp ye nasıl uninstall edicem yardımcı olursanız sevinirim...

Standart Ynt: SERVER 2008 UNİNSTALL

Konuyu biraz açabilirmisiniz?

[quote author=mehmetozgal link=topic=1640.msg5976#msg5976 date=1242992708]
    Konuyu biraz açabilirmisiniz?
    [/quote]

Merhaba,

Arkadaş sanırım Windows XP üstüne Windows 2008 kurmuş. XP'yi unistall etmek istiyor. Tam terside olabilir.

Kolay gelsin.

[quote author=umutbeyatli link=topic=1640.msg5973#msg5973 date=1242929236]
    Arkadaşlar server 2008 kurdum xp ye nasıl uninstall edicem yardımcı olursanız sevinirim...
    [/quote]

Merhaba,

Google'de arama yaptınız mı ?

Saygılar

Google dan arama yaptım yabancı ingilizce sitelerde okuduğumu Formatı attım düzeldi Yinede teşekkürler..Benim başka sorunlarım var.
    .Server da Active directory üzerinden nap kurucaktım vazgeçtim kuramadım.DHCP üzerinde kurayım dedim.Fakat dhcp kurulum bitince kurulum doğru tamamlanmıyor.Dhcp de çarpı işareti oluyor.Şu şekilde bitiyor :
    http://img196.imageshack.us/img196/8035/hatan.jpg

Ben dynamic ip ye sahibim.Bu işlemleri static ip üzerinden tanımlamak mı şart.

Birde Virtual Pc 2007 ye server 2008 kurcam.virtual pc 2007 yi kurdum.Server 2008 in cd sini taktım.Cd de problem yok.Menü den CD Use Physcal E ye tıkladığımda şu şekilde oluyor ve hiç ilerleme olmuyor:

http://img196.imageshack.us/img196/7960/hatar.jpg
    http://img196.imageshack.us/img196/2416/fafa.jpg
    Lakin xp yi kurmak istedim sanal tıkır tıkır yüklüyor.tanıyor.Ramim 1 gb oldu.içinmi server kurmuyor.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler...

Merhaba,

Formatta bir çözüm.

Virtual PC programında bios ayarlarından Cd-Rom gösterin. Ayrıca Virtual PC programına Windows 2008 ISO dosyasını göstererek kurulum yapabilirsiniz.

DHCP çarpı konusunda bilgim yok. Fakat Succeeded (başarılı) olarak gösteriyor. Network Policy and Access Services başlığı altındaki "İ" Info (bilgi) veriyor. Ayrıca daha önceki DHCP konulu mesajınızda IP'nin dinamik olduğundan bahsetmişsiniz. Server tarafında Statik IP vermeniz gerekir. Neden ?
    1-Management (yönetim) daha rahat yaparsınız. DHCP Server IP ..., File Server IP ..., DNS Server IP ..., vs... gibi.
    2-DHCP'nin nasıl çalıştığına bakalım. Öncelikle IP adresinden Network'e (ağa) "Elimde kiralık IP'ler var" gibi broadcast (yayın) yapar. Dolayısı ile temelde ki çalışma mantığına baktığımızda IP adresini broadcast etmesi için önce bir IP adresi alması gereklidir. Ortamda başka bir DHCP olmadığına göre (ki eğer varsa Microsoft tarafında olan "buyur sen yayın yap" der ve DHCP servisini durdurur.) IP adresi almaya çalışacak fakat başarılı olamayacaktır. Arada bir "hadi boadcast atalım kiralık IP var mı ?" gibi bir mesaj atılmadığından DHCP servisi sorun çıkartacaktır. En azından DHCP Server'in dinamik IP kullanması teoride sorun çıkartır gibi görünüyor. Pratikte hiç denemedim. Bu arada diyeceksiniz ki "madem DHCP konumu gördünüz oraya neden yazmadınız ?" Cevabım basit uzun uzun destan yazarak uğraşmak istemediğimden başkası kısaca yazar diye düşündüm.

Saygılar

Not: Anladığım kadarı ile ingilizce bilmiyorsunuz (zaten bende çok ingilizce bildiğimi söyleyemem. ) Turining tarzı cümle çeviri programları sizin anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca aldığınız mesajların kalın veya renkli yazanlarını http://www.sozluk.net/ adresinde kelime kelime aratabilirsiniz. Örneğin: Installation Succeeded.