4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: admin şifresinin kilitlenmesi ve event id 12294 olarak ürettiği hata

Standart admin şifresinin kilitlenmesi ve event id 12294 olarak ürettiği hata

Merhabalar yapımızda server 2003 olarak kullanılan bir adet DC bir adet te ADC var. Yaklaşık 2 hafta önce administrator şifresini değiştirdim. Herşey normal çalışıyor. Fakat ADC event id 12294 hatasını veriyordu.

Event Type: Error
    Event Source: SAM
    Event Category: None
    Event ID: 12294
    Date:
    Time:
    User:
    Computer:
    Description: The SAM database was unable to lockout the account of due to a resource error, such as a hard disk write failure (the specific error code is in the error data) . Accounts are locked after a certain number of bad passwords are provided so please consider resetting the password of the account mentioned above.

Bu serverı yeniden başlattığımda sorun düzeldi. Fakat DC da da aynı hatayı alıyorum. DC da yeniden başlattım fakat düzelmedi. Aynı hatayı almaya devam ediyorum. Hata kodu olarak araştırdığımda microsoftun sitesi (http://support.microsoft.com/kb/887433) sistemdeki wormdan kaynaklanabileceğini söylüyor. Gerekli kontrolleri yaptım ayrıca microsoftun yazılımı ile de tarama yaptım (windows-kb890830-v2.8.exe) fakat worm yada herhangi başka birşey bulamadım. Ayrıca regedit te veya msconfig dosyasında herhangibir paramatere değişikliği ile karşılaşmadım. Hata oluşturan serverdaki Net Logon serivisini yeniden başlatınca aynı hata ADControlera geçiyor aynı zamanda iki serverda 1083 Replication hatası üretmeye başlıyor. ADControlerdaki Net Logon servisini yeniden başlatınca sadece event id 12294 hatasını üretmeye başlıyor ve hatayı üreten server sadece DC oluyor ve bu durumda gerekli kontrolları yaptığımda herhangi bir replication problemi ile karşılaşmıyorum. Admin hesabı kilitli gözüküyor fakat admin hesabı ile istediğim bilgisayara girebiliyorum. Yani DC aldığım event id 12294 hatası dışında bir problem gözükmüyor. Hatayı nasıl düzeltebileceğim konusunda önerileriniz var mı

Standart Ynt: admin şifresinin kilitlenmesi ve event id 12294 olarak ürettiği hata

Öncelikle administrator şifresini eski hale getirmelisin. <bu şekilde bir süre daha test et. Sorun giderildi ise servislerden administrator hesabını kullananları bularak gerekli yetkilerle yeni servis kullanıcıları atamalısın.

Standart Ynt: admin şifresinin kilitlenmesi ve event id 12294 olarak ürettiği hata

Şifreyi eski haline getirdim. Admin şifresini IT gurubundan başka kimse kullanmıyor ve ayrıca en sık ben kullanıyorum. Yani şifre ile ilgili bir sorun yok.

Merhaba,

Admin password u lock olmasinin en buyuk sebeplerinden bir tanesi bu account un bir servis icin arka planda kullaniliyor olmasidir, Siz belirli bir sure sonra admin sifresini degistirirsiniz fakat atadiginiz yeni sifre servis icin atadiginiz sifreden farklidir, ve bu durum bir sure sonra account un lock o lmasina sebebiyet verir.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn