4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Domain yardım!!!

Standart Domain yardım!!!

Arkadaşlar bn ufak çaplı bir web server kurdum ve local olarak gayet guzel çalısıyor ama baska bir pc den girdiğim zaman ancak ip no yazıldıgında baglanıyor bunu domain ismine nasıl çevirebiliriz sistem Microsoft Windows 2003 Server üzerine kurulu yani illaki domain almamız şartmı server 2003 bu işi yapabiliyormu şimdiden tşk ederim....

Standart Ynt: Domain yardım!!!

Web Server ınıza local networkünüz dışından (internetten) erişmek istiyorsanız. Dışarıda domaininize ait ismi satın almalısınız.
    www.nic.tr adresine girip bu işlemi yapabilirsiniz. Size bir NS kaydı vereceklerdir. Sonrasında sunucunuzda DNS Server yapılandırıp, aldığınız isim için bir zone oluşturmalısınız.

Ör: firmaadi.com.tr

DNS server da oluşturduğunuz zone içerisinde www adında bir host (A) kaydı açın (Ör: www.firmaadi.com.tr) ve bu kayıda internet ip nizi verin.

Son olarak DNS sorgularının dışarıdan yapılabilmesi için ADSL router üzerinde TCP/UDP 53 portlarını web sunucunuzun ip adresine yönlendirin.

İyi çalışmalar

www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

Değşik bir yöntem olması amacı ile %systemroot%\system32\drivers\etc\hosts dosyasını konfigüre edebilirsiniz.

iyi günler dileği ile
    aynı sorun bende de var dns tanımlama da birşeyler yaptım ama yanlışlıklar olabilir bu konu hakkında bilgim çok zayıf
    bir acemiye göre detaylı anlatabilirmisiniz veya böyle bir belge bulabileceğim bir adres varmı yardımcı olursanız sevinirim
    herkese selam