3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Nap

Standart Nap

Merhabalar biraz karışık bir sorunum var
    2008 Dc kurdum dhcp+network access protection falan yapılandırdım
    şidmi sorunum şu 48 port gigabit switch var
    3com 3cblsg48+ibm x3400 server
    cat6 kablolama falan herşey tamam clientların hepside gigabyte board ve onboard gigabit ethernet gigabit olarak goruyorum networkde
    yanlız nap dogrulamasından geçen clietım hatta uyarısını bıle verıyor networke tam olarak şimdi erişiyorsunuz gibi birşey.Restart attıktan sonra dhcp den once apipa ip si alıyor sonra dhcp den alıyor ama arada 1 dakıka falan geçıyor
    folder redirection offline fıles kullandıgım içinde logon zamanında offlıne duruma dusuyor gerçi duzelıyor 2-3 dakıka sonra ama client lara sureklı etkı alanı sunucusu yok gıbı eventler dusuyor.
    100mb lık switcle denedıgımde eventler dusmuyor ve açılıştakı policyleri alıyor
    benım bu switchle ne yapmam lazım.
    birde dhcp mantıgını soyleyebılırmısınız clientlar dhcp den ip alsa bıle restart sonrası önce apipadan sonra dhcp den mi alıyorlar tekrar.
    Biraz uzun oldu ama yapımdaki Network Access Protection Kısmıyla alakalı oldugunu sanmıyorum 100 luk switchde sorun yok.Kesınlıkle bununla alakalı bır patch veya reg degerı vardır dıye dusunuyorum
    teşekkurler

Standart Ynt: Nap

Merhaba,

6 bolumluk NAP makaleleri gelmek uzere ilk once bunu soyleyeyim. Sorulara gelince, Folder Redirection tarzi isleri kullanicilara basiyorsaniz yine GPO uzerindeki asagidaki degeri enabled yapin:

"Run logon scripts synchronously" User Configuration System\Scripts

ya da

"Synchronize all offline files before logging off" User Configuration Network\Offline Files

DHCP'den IP alma noktasında eğer DHCP uzerindeki Lease suresini birkac gune ayarlarsaniz cozulmesi gerekli,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: Nap

hocam teşekkurler ama sorun bunlar degıldı
    sorunu çözdum artık gigabıt switch kısmından bazı tıme surelerını kısalttım duzeldı
    teşekkurler