Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: DPM on server 2008 ENT

Standart DPM on server 2008 ENT

Merhaba

Server 2008 ent. üzerine DPM kurmaya çalışıyorum. Sürekli SIS kurulu değil hatası alıyorum. Başlattan çalıştıra "start /wait ocsetup.exe SIS-Limited /quiet /norestart" yazıyorum. Fakat komut çalışmıyor. Yanlış diye hata veriyor. Bir türlü kurulum yapamadım. SIS i 2008 de nasıl enable ederim..

Şimdiden teşekkürler

Standart Ynt: DPM on server 2008 ENT

ServerManagerCmd -i RSAT-ADDS

ServerManagerCmd -i PowerShell

ServerManagerCmd -i Web-Server

ServerManagerCmd -i Web-ISAPI-Ext

ServerManagerCmd -i Web-Metabase

ServerManagerCmd -i Web-Lgcy-Mgmt-Console

ServerManagerCmd -i Web-Basic-Auth

ServerManagerCmd -i Web-Digest-Auth

ServerManagerCmd -i Web-Windows-Auth

ServerManagerCmd -i Web-Dyn-Compression
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba

Bu hata yı hallettim. Kurulum gereksinimleri ile ilgili olarak her şey ok. Yeşil oldu. Kurulumu yaptım. IIS de herşey yüklü.
    Kurulum devam ettim. Hiç bir uyarı yada hata göstermedi. Kurulum bitince hata verdi. Finish ekranında. Kurulumu birkaç kere denedim.
    Her seferinde hata veriyor. Fakat bu hata farklı farklı her seferrinde hataverm iyor. Microsoftun sitesinden araştırdım. Database yaratamadım. Yada yarattıysada yazamadım gibi hatalar alıyorum. Gerekli izinler herşey ok. Ama bir türlü kurulumu tamamlayamadım.

Database derken kullanilan urun sql express edition mu? Eger oyle ise kurulum oncesinde yapilmasi muhtemel bazi işler var. Gun icerisinde SQL Standart Edition 2005 ile deneme sansimiz var mi?
    Emre Aydın
    MCT | Since 2005
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS

Merhaba

HAyır SQL Express edt.değil. DPM cdsi içinde SQL Server 2005 Standard var. Onunla ve bendeki SQL Server 2005 Standard ile de denedim. Olmadı. Hep aynı yerde hata veriyor. 2003 ve 2008 sistemlerde denedim. Ama hep aynı yerde hata veriyor. Kurulumun sonunda yani. Hiç bir şekilde çözemedim nedenini. Microsoftun sştesinde ki ön kurulum ile ilgili herşeyi tamamladım. IIS full kurulu. reporting servis herşey kurulu.Hiçbir anlam veremedim.

Manawor, hata da goruneni harf harf dogru sekilde buraya yazar misin? Arastiracagim hemen gonderme sansin varsa.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MCT | Since 2005
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS

Merhaba

Ben bu kurulumları sanal makinalarda ve de normal makinalarda denedim. Ama şu anda maalesef kurulu bir ortam da yok.

Ama gün içerisinde hazırlayıp size gönderebilirim.

Saygılarımla...

Tekrar Merhaba

Sıfır makinaya Server 2008 x64 Standard kurdum. Bütün updatelerini yaptım. Üzerine SIS kurdum, power shell kurdum. IIS 7 yi bütün herşeyiyle baraber full kurdum.

Daha sonra DPM setup ı çalıştırdım. Bütün prerequestleri geçti. Sonra SQL Serverı kurarken hata verdi. Bir türlü DPM i kuramadım . Hata
    mesajı aşağıdadır. YArdımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hata mesajı: "The SQL Server 2005 installation failed. All changes made by the SQL Server
    2005 installation to the system were rolled back. (ID: 4024)"

Tekrar Merhaba

Şimdide DPM i kuracağım makinaya manuel olarak Sql Server 2005 standard edt. kurdum sp2li ve reporting service ve butun servisleri ile beraber full kurulu. DPM i tekrar kurmaya kalktığımda her defasında "Dpm was not create database. ID:811" hatası alıyoum. Defalarca denedim. Internette araştırdım ama nafile. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

merhabalar

dil ve bolgesel ayarlarinizi kontrol edin...

mumkunse dil ve bolgesel ayarlarinizi ingilizce yapin ve tekrar kurulumu deneyin.

ayrica Default instance secerek denermisiniz birde...

kolay gelsin
    imza mimza yok...