7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: GPO Computer (Software Installition)

Standart GPO Computer (Software Installition)

GPO ile ilgili bir sorunum var,bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Şirkette tüm computerların setup yani software installation yapmaları yasaklamak istiyorum.GPO da Windows Installer yasakladığım zaman installation yapamıyorlar ama bu sefer ben yönetici olarak herhangi birşey kurmak istediğimde bende kuramıyorum,bunun bir çözümü varmıdır?Sistem yöneticileri computer a login olduklarında yükleme yapabilsin. ben bu konuda takıldım yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla,

Standart Ynt: GPO Computer (Software Installition)

Sanırım software restriction ' ı Default Domain Policy için uyguladınız bu durumda administrators içinde geçerli oldu.
    Windows Installer kullanmasını istemediğiniz kullanıcılar için yeni bir organizational unit yaratıp kullancıları bu OU içerisine taşıyın ve bu OU için yeni bir policy yaratıp Software restriction'ı bu policy ile uygulayın.

İyi Çalışmalar
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

http://mshowto.org/index.php?option=...&Itemid=33

Yukarıdaki makalede software restrictions policy'i anlatmıştım. bu makale ile kurulum bir yana, malicious kod'ların da çalışmasını engelleyebilirsiniz. Bu policy'nin uygulamasıyla ilgili makaleyi bir daha inceleyin..

Kullanıcıları localde administrators veya power users gruplarında bırakmazsanız zaten kurulum yapamazlar.
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

Bora Bey / Önder Bey,

Windows Installer kullanmasını istemediğim zaman dediğim gibi başarılı oluyor, ama Windows Installer Computer tarafında mevcut User tarafında Windows Installer kısıtlaması yok,o yüzden computer tarafında uygulamak zorunda kaldım,Computer uygulayınca dediğim gibi bu seferde ben başarılı olamıyorum.

Bir diğeri Boran Bey in dediği gibi Local Computer da Admin yetksisi veya Power Users yetkisi olmadığı zaman zaten hiçbirşey kuramıyor,Ama bu seferde Çalışan bir uygulamanın (\\server\erp gibi )path ten kurulan programın system 32 altındaki çalışan dll veya ocx leri ne açabiliyor nede herhangi bir ocx i register edebiliyor,yani bat olarak çalışan bu programın system32 altına ulaşması ve system32 altına ocx lerin kopyalanabilmesi gerekiyor, ve bu seferde bu olmadı.Ama denemelerim bitmedi,Devam ediyorum umarım sizin yardımlarını ilede bunu yapacam

Cevaplarınız için teşekkür ederim...
    Saygılarımla,

Tabiki computer'e uygulanan restrictions'lar tüm kullanıcıları etkileyecektir. Bu konuda yapılabilecek bir sey yok.

Fakat farkli GPO seçenekleri ile sorununuza çözüm bulabilirsiniz, Örneğin;

1.) Çalışan batch dosyasını yeniden düzenlemek. system32 yerine kulllanıcıları merkezi olarak yetkilendirdiğiniz bir klasör verebilirisiniz.
    2.) System32 için ve gerekiyorsa diğer klasör ve registry key'ler için authenticated users'a write yetkisi verebilirsiniz.
    3.)Uyguladığınız politikadan vazgeçip, software restriction policies kullanabilirsiiz. Bu şekilde server path veya kullanıcıları seçebilirsiniz. Tabi bunu kullanıcı ihtiyaçlarını analiz edip, doğru politikayı uygulamalısınız.

Test ortamında veya bir test ou'sunda bu işlemleri deneyebiirsiiz..

Merhabalar,
    Uzun zaman oldu GPO ile ilgili bilgi veremedim.GPO yu Computer tarafında System Servislerinde Windows Installer disable ederek ve domain adminlerini yetkilendirirek sorunum çözüldü.Bu süre zarfında gösterdiğiniz ilgiye ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Siteniz takdir edilecek bir site olduğunu belirtmek isterim.

Saygılarımla,
    İyi Çalışmalar...

İlginiz için biz teşekkür ederiz.