9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 2003 sbs server sp1 faks sorunu

Standart 2003 sbs server sp1 faks sorunu

Arkadaşlar kendi şirket içi ana bilgisayarımda 2003 server sbs sp1 yüklü ve aynı şekilde müşterimde de aynısı yüklü, sorunum şu faks geliyor fakat faks modem cevap vermiyor yada cevap veriyor microsoft faks konsoluna düşmüyor. 3 farklı kullanılmamış modem ile denedim bir süre çalışsa bile ileride sorun çıkarıyor. Aynı sorun müşterimde de oluyor daha önceden enterprise kullanırken hiçbir sorun olmuyordu. Başka müşterimde de Release2 yüklü onda da hiçbir sorun yok bu sbs'nin bir sorunumudur acaba.

Not: U.S. Robotics modemide denedim. (En sorunsuz modem olduğundan yazayım dedim)
    Faks server'ı defalarca yükledim.
    Event Id bölümünde herhangi bir hata almıyorum.

Standart Ynt: 2003 sbs server sp1 faks sorunu

Murat Merhaba,

Modem kac kere caldiktan sonra islem yapmaya basliyor, ornegin 3 un altinda bir rakam ise bunu arttıralim. 4-5 gibi. Buyuk ihtimalle cozulecektir.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Yanıt için teşekkürler onu'da denediğimi zannediyorum ama emin değilim tekrar deneyip sonucu buraya yazacağım.

İyi çalışmalar.

ok, bekliyorum.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

SBS de 1 çalmada faks problemi oluyordu.
    çalma sayısını arttırmayı deneyin. Eğerki mümkünse Seri pottan bağlanan External modemler kullanmayı deneyin. External modemler daha sorunsuz çalışıyor.
    Bunun sebebide HSF ( Software kontrollü) modemlerin modülasyon işlemini CPU ya yazılım ile yaptırmasından kaynaklanıyor. Bu sebeple External modemler daha sağlıklı çalışıyor.

Malesef çalma sayısını yükseltmeme rağmen sorun devam ediyor, modemim U.S. Robotics harici modeli, zaten onun dışında modem tercih etmiyorum, 3-4 farklı harici modem denedim halen çözebilmiş değilim Ana makina yeni oluğundan üzerinde eski pci yuvalarından da yok, ana makine kapanıp açıldığında modemi görmeme sorunu oluyordu fakat bu sorunla ilk defa karşılaşıyorum, takmış durumdayım

Merhaba,
    Hızlı çözüm olarak Bir ad. PCI com port takın ve öyle deneyin, makina bir görüp görmüyor ve siz farklı modemler denedi iseniz, com port arızalı olarak değerlendirebilirsiniz.

Malesef bilgisayarın üzerinde eski pci portlardan yok, yenilerine uyumlu çeviricide bulamadım, fakat bu sorun iki ana bilgisayarda oluyor ikisinde de 2003 server sbs sp1 yüklü ve ikiside Hp'nin yeni ürünleri com port'ta sorun olacağını zannetmiyorum modemi düzgün şekilde görüyorlar. (Belki usb'den com'a çeviren aparat bulabilirsem deneyebilirim) Sanal ortamda aynı işlemi deneyeceğim yada Acronis Universal restore ile farklı donanıma dönüp deneyeceğim, tabi vakit bulabilirsem, teşekkürler...

merhaba,

Manhattan marka ürünlerde sorun yaşamazsınız,
    icintracom.com.tr'den bulabilirsin, Burak bey vardır yardımcı olur.