2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: user migration

Standart user migration

merhabalar,
    windows 2003 kurulu sunucumuzda 200 adet kullanıcımız var ve bu sunucuda Active directory hizmeti kulu değil. windows 2003 kurulu eski sunucumuzdan yine windows 2003 kurulu yeni sunucumuza kullanıcı,grupları passwordleri dahil olmak üzere taşımak istiyorum. Fakat kullanıcı sayısı çok olduğundan password' leride bilmiyorum. Bununla ilgili addusers.exe programı ile taşıma yaptım fakat password leri taşımayı başaramadım.
    Kullanım şeklini aşağıdaki gibi uyguladım

eski sunucudaki kullanıcı ve grupları dosyaya kaydederken
    "addusers /d c:\kullanici.txt /p:e" komutu ile kaydettim

yeni sunucuya kullanıcı ve grupları eklemek istediğimde kullanici.txt dosyasını yeni sunucuma kopyaladım.
    addusers /c c:\kullanici.txt /p:e komutunu kullandım.

Kullanıcıları oluşturuyor fakat password' leri gelmiyor. Acaba "addusers.exe" programının passwordleri kopyalama özelliği yokmudur, yada ben yanlışmı kullanıyorum. bununla iligili poindev ideal administration isimli bir program var fakat maliyeti çok fazla olduğu için free bir tool arıyorum. yukarda yazdığım "addusers.exe" ile bu durumu çözebilirmiyim yada free bir tool script vb. varsa bana yardımcı olabilirmisiniz?

Saygılarımla,

Alperen

Standart Ynt: user migration

Password taşımayı becerebilen bir tool var mı bilmiyorum, büyük bir ihtimalle olmayabilir. Tüm kullanıcıların password'lerini aynı password ile resetleyin ve "user must change password at next logon"'u etkinlestirin.

Koskoca yapı değişmiş, bu kadar zahmet de kullanıcılar için olsun..
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site