9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: DPM 2007

Standart DPM 2007

DPM 2007 nin dün deneme versiyonunu kurdum. 2 adet disk ekledim. Disklerin içi tamamen boş olmasına rağmen DMP 2007 bunları dolu olarak görüyor. Bunun nedeni ne olabilir.

http://img244.imageshack.us/img244/5062/adszto9.jpg

Standart Ynt: DPM 2007

Diskleri disk management ekranında unallocated olarak bırakıp tekrar denermisiniz.

Nasıl yapılıyor bir de tarif edebilirseniz....

DPM üzerinde bir işleme gerek yok.Elinizdeki ekstra disklerin, disk management ekranında(my computer,sağ klik,manage ), üzerinde oluşturduğunuz partition yada volume leri silin.Ekranda siyah olarak yani unallocated şeklinde görünsün.Ardından DPM içerisinde eklemeyi çalışın.

siz bu şekilde yaptınız mı. ben denedim. bu sefer diski görmüyor

Data Protection Manager 2007 deki değişikliklerden bir taneside budur.DPM eğer fiziksel diskleriniz üzerinde bir volume oluşturduysanız bu diski kullanamaz.Bu sebeple yukarıda bahsettiğim şekilde yapmanız gerekiyor.Disk management ekranında diskleriniz için unallocated alan ne kadar ise dpm bu alanı kullanabilir.,
    Örneğin

http://www.windowsnetworking.com/img...1917521868.jpg

adresindeki resmi incelediğinizde sadece disk1 i dpm altında kullanabiliriz.

Sizde yapınızı bu şekilde kurmalısınız.

Tamam bi deneyeyim. Uzun süre sorunuma yanıt alamadığım için programı silip denemelerime Acronsi True Image Serverla devam ediyorum. Bu program da çok güzel...

Foruma bir süre bakamamıştım.
    Takıldığınız konu olursa dpm ile ilgili tekrardan cevaplamaya çalışırım.

Teşşekkürler. Kolay gelsin...