4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: TS Cluster Problemi

Standart TS Cluster Problemi

Merhaba,

Emre bey makaleniz için teşekkür ederim öncelikle, verdiğiniz bilgileri tek tek uyguladım.Fakat DC üzerinde TS Manager konsolundan baktıgımda hep aynı TS ye baglantıların düştüğünü gördüm.Farklı userlar ile TS clustera baglandım.
    Managerdaki görüntü şu şekilde ;

2 farklı baglantı yaptıgımızda birini 1. TS ye diğerini 2. TS ye düşürmesi gerekmezmi ?

Session Directory aktif oldugunu düşünerekte, ilk bağlantıyı yaptıgımda bu şekilde oluştugunu söyleyebilirim.Yani daha önce bu userlar ile bu TS ye baglantı gerçekleştirilmemişti.

Saygılar..

Standart Ynt: TS Cluster Problemi

Merhaba,

Load Balancing i olustururken Single i sectigimizde, aynı IP den gelen istekleri sürekli aynı TS e gonderiyor. Yani biz ayni PC den 100 tane de RDP istegi yaparsak ayni TS e dusecek. Tabi bu noktada Session Directory nin devreye girip gelen istegi diger TS e yonlendirmesi gerekli. Benim yaptıgım testlerde eger ortamda Server 2003 ve 2008 ler varsa session directory sadece 2003 ler arasında yonlendirme yapabiliyor. Session broker biraz daha akillica calisip 2003 lere ve 2008 lere de yonlendirme yapabiliyor fakat cok ta stabil diyemeyecegim.

TS leri Session Directory olan sistemde ilgili gruba ekledik mi bu arada?

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba Emre bey,

Makalenizi 2 defa aynen uyguladım.Daha önce nlb oluşturmuştum fakat session directory ile beraber kullanmamıştım.

Şimdi bendeki yapı şu ;

1 DC ve 3 sanal makina var.
    TSERVER1, TSERVER2 ve XP1
    XP üzerinden ve dc üzerinden rdp isteği gönderdiğimde üstte eklediğim bağlantı oluyor.

Sanal makinalar üzerinde olması bir problem çıkarırmı dersiniz ? Çünkü add host dediğimde GUID lerin aynı olmasından dolayı problem çıkarmıştı ve disable/enable ettikten sorna sorun düzelmişti.

Test icin kullanilan XP nin yanina ikinci bir XP daha acip o sekilde deneyebilir miyiz?

Sanal ortamdan sacmalamis olabilir ama dusuk ihtimal. Bu 2003 Session Directory makalesinin ikincisi Session Broker olacak fakat bu yasanan sıkıntının aynısını bende Server 2008 lerde yasadigim icin henuz yayinlayamadim ama Server 2003 session directory sıkıntısız calisiyor bunu rahatlikla soyleyebilirim.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn