2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Okul Ağı İçin Firewall Server ve Kurulumu Hk.

Question Okul Ağı İçin Firewall Server ve Kurulumu Hk.

Merhaba,

Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapıyorum. Geldiğimde okul internet erişiminde sıkıntı çekiyordu, başka bir dolaba 150 mt kablo döşedik ve bu hafta 50 mbps fibere geçiş yapacağız. Okulda 50 adet akıllı tahta, 25 adet bilgisayarın bulunduğu laboratuvar, personelin kullandığı 20 bilgisayar ve gün içinde kişisel bilgisayarlarını kullanan öğretmenler mevcut.

Network şu şekilde kurulu Modem > 4 x Netis ST3124 - 24lü switch > Kullanıcılar.

Ben ağa firewall kurup hem bağlantıyı daha sağlıklı şekilde sağlamayı, okul olduğu için çeşitli filtreler koymayı ve kullanıcı grupları oluşturarak bant genişliğini dağıtmayı planlıyorum. Araştırmalarım neticesinde PFsense'i öğrenmeye karar verdim. PFsense'i kurmak için sunucu tavsiye edebilir misiniz? Veya PFsense sizin işinizi görmez şunu kullanın gibi bir tavsiyeniz var mı? Ya da network ile alakalı bütün tavsiyelerinizi almak isterim çünkü bu konuda neredeyse hiç tecrübem yok.

Merhaba,

F5 kullanabilirsiniz ya da Sophos öneririm. PFSense için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Pfsense ile UTM Kurulumu Nasıl Yapılır
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn