2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Office365 Shared Mailbox Sorunu

Standart Office365 Shared Mailbox Sorunu

Merhaba arkadaşlar, soru biraz "Exchange Server"ı ilgilendiren bir durum ama exchange üzerinde kullanma fırsatım olmadığı için Office365 üzerinde yaşadığım bir problemi paylaşıyorum;

1. "info, support, sales" gibi mail adresleri için Shared Mailbox açıp Ahmet, Mehmet vs. kişileri member olarak ekliyorum. Bu kişiler localdeki bilgisayarlarına office üzerine mail adreslerini kurduklarında otomatik olarak Shared Mailbox'lar outlook'a ekleniyor, gönderip almada herhangi bir sorun yok fakat Shared Mailbox'tan "Ahmet" bir mail sildiğinde Ahmet'in Mailbox'ının deleted items'larına düşüyor. Haliyle Mehmet bu gelen mailden haberdar bile olmuyor. Ahmet OWA'ya girip "Open another mailbox"tan bu shared mailbox'ı açıp buradan bir mail silerse o zaman shared mailbox'ın deleted items'ına düşüyor. Mantık olarakta doğru olan bu diye düşünüyorum. İstediğim localde Outlook'ta Shared Mailbox'tan silinen Shared Mailbox'ın kendi deleted items'ına gitsin diğer memberlarda kontrol ettiğinde burda görebilsin.
    2. Shared Mailbox'ı mobil cihazlara eklemek Burda Shared Mailbox oluştururken herhangi bir parola ataması yapmıyoruz, localdeki Office Outlook'a kurarken parolayı girmeden ileri diyerek ekleyince bir sonraki adımda credential bilgisi istiyor eklenecek member'ın credential bilgilerini girerek ekleyebiliyorum. Mobil cihazlarda bu yöntem olmuyor malesef bende Shared Mailbox'a password reset diyerek bir parola ataması yapıyorum yeni parola ile mobil cihaza ekliyorum. Doğru yöntem aslında bu mudur?

Sanırım biraz beyin yaktım burada bu sorunlara cevabımı alırsam birde "journal rules" ile ilgili birkaç sorum olacak

Shared mailbox yerine belki distrubution grup kullanmayı deneyebilirsiniz.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn