4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Portun açılıp açılmaması sağlayıcının bir alakası var mıdır?

Exclamation Portun açılıp açılmaması sağlayıcının bir alakası var mıdır?

Port yönlendirmeyi yapıyorum, eminim doğru yaptığımdan ve o kadarda zor bir işlem değil. Port sinyali falan bir şeyler duydum bunun d-smart, ttnet veya biri sağlayıcılarının birinin yapması geren bir işlem var mı?

portun kapalı olması ile ilgili servis sağlayıcınızın bir engeli olabilir,
    örneğin 25 nolu portun bireysel abonelere kapatılması genel bir durum. Zaman zaman kurumsal kullanıcılarında 25 nolu portu servis sağlayıcı tarafından kapatılmakta.

Merhaba MBarut,
    Türkiye'deki ISP'lerin (Internet Servis Sağlayıcı)bize tahsis ettiği Adsl yapısında bazı portlar varsayılan olarak kapalıdır. Yönlendirme işlemine gelince; yönlendirmek istediğiniz port konfigürasyonunu düzgün yaptığınızı yazmışsınız. İsterseniz bir örnek ile bu konuyu özetleyelim.,
    Varsayalım iç yapınızdaki bir makineye RDP ile ulaşmak istiyorsunuz. Bu işlem için sırasıyla şu işlemleri uygulamalısınız.
    Bu işlemi yaparken ip adresinizin statik olduğuna emin olun aksi taktirde sürekli değişen ip adresinizi takip etmek zorundasınız.
    1-Modeminizin (Ev kullanıcısı olduğunuzu düşünerekten modem dedim) arayüzüne girip Port yönlendirme seçeneğini seçmelisiniz,
    2-Modeminizin dış ip adresine gelen Tcp 3389 isteğini iç yapınızdaki hangi makineye ve hangi portuna yönlendirmeniz gerektiğini yazmalısınız. (Tcp 3389 portuna gelen isteği 192.168.1.3 ip adresli makinemin 3389 portuna yönlendirmek istiyorum demelisiniz) Not: Yönlendirme yaptığınız 192.168.1.3 ip adresini o makineye ya statik girin yada ip adresini o makineye rezerve edin. Modeminiz o portu sadece bir makineye yönlendirebilir bilginize.
    Bu iki adıma dikkat ettikten sonra port yönlendirme işleminiz tamamlanmış olacaktır.
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

Yeni Üye

aslında konuyu biraz daha basite indirelim. firewall da virtual post yönetimleri gibi yerler vardır ip numaralarını makinanın ip numarasını girer yanlarında veya altlarında tcp 3389 yaparsan rdp erişimini sağlamış olursun yanına mesela 3434 dersen dış ip numaranı yazıp xxx.xxx.xx.x:3434 yaparsan her hangi bir yerden makinaya erişe bilirsin bunu istersen birden fazla makinayada yapabilirsin.