3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: ACPI problemi

Standart ACPI problemi

merhabalar; işin içinden çıkamadığım ve sizden yardım almak istediğim konu özetle şu;
    vista dvd sini kurmak için laptopa koyduğum ve yüklemeye başladığı zaman ilk 1 dk içinde mavi ekran geliyor ve acpi özelliği yüzünden yüklenemeyeceğini ve bilgisayarı korumak amacı ile işlemin durdurulduğunu söylüyor. Bunu çok çeşitli yerlerde arattırdım ve benim gibi toshiba A30-S754 kullanıcılarının aynı sorunlarla karşılaştıklarını gördüm. Xp de böyle bir sorun yok. Toshiba yeni bir bios update de yayınlamamış. Ve anladığım kadarıyla bu sadece ' makine vista yeterliliklerini karşıladığı halde+ 2gb ram' bir vista setup özelliğiyle ilgili. Bazı ingilizce makalelerde bu sorunun otomatik kurulum ayarlanarak bypass edilebileceğinden bahsetmişler. Vista AIK i kurup bazı ayarlar yapmama rağmen bu acpi özelliğini nasıl düzelteceğimi bulamadım ve yanlış bir ayar yapmak istemiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum

Standart Ynt: ACPI problemi

Merhaba,

Kurulumdan once BIOS ayarlarina girip ACPI ya da bu tarzda ki tum ayarlari disable edin. Kurulumu baslatin. Kurulum basari ile bittikten sonra ACPI yi enable edin. Cozulebilir.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: ACPI problemi

Emre Bey öncelikle görüşleriniz için teşekkürler. İnanın bu bilgisayarın bios ayarları o kadar sade ki; değil acpi, elle tutulabilir kullanıcının yapabileceği boot sıralaması dışında bir menüsü bile yok anlamadım gitti.