9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Web Sorunu

Standart Web Sorunu

Merhaba,

2 tane kullanıcımız internete çıkarken hem yavaş çıkıyor hemde bazı sitelerde problem yaşıyorlar. (facebook vb)

Kullanıcılar DHCP'den IP alıyorlar.Windows Firewall'ları kapalı durumda. Mevcut Juniper firewall'da her konuda permit durumdalar.

Sebebi ne olabilir?

Dns olarak google dns ile çıktığım zaman sorun düzeliyor, en azından sorunun dns tarafında olduğunu çözebildim

Peki kendi DNS sunucunuz rahatlıkla internete çıkabiliyor mu acaba? dns servisleri ile ilgili bir sorun yaşıyor gibisiniz.
    Everything that has a begining has an End...

evet tekrar test ettim dns sunucularım rahatlıkla internete çıkıyor

DNS sunucunuzda DNS forwarding'e Google DNS bilgilerini girerek deneyebilir misiniz?

alibiricik hocam,

tam anlayamadım sanırım, forwarding'e google dns girdikten sonra tekrar otomatiğe alıp mı deneyeyim? şu an statik dns ile çıkıyorlar

client sizin dns sunucusunu kullansın DNS sunucunuza ise google dns lerini girelim.

Merhaba Saslan,
    iki noktaya dikkat etmeni öneririm;
    1- Dhcp Server üzerinde oluşturduğun scope'un dns server olarak kimi gösterdiğine,
    2- Dns Server olan sunucunun stabil bir şekilde dış ortamdaki isimleri çözüp çözemediğine.
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

alibiricik ve erkansaglık hocam,

ilginize teşekkür ederim fakat şu an bunları deneyemiyorum yoğunluktan dolayı, fırsat bulur bulmaz deneyip size bilgi vereceğim.

teşekkürler.