8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Windows 8 için bu PC alınır mı

Exclamation Windows 8 için bu PC alınır mı

Merhaba ben bilgisayar alıcam. SAMSUNG NP300E5C CELERON B820-1.70GHZ-2GB-500GB-15.6''-DVDRW -INTEL HD 4000-BT-WIN8 almayı düşünüyorum. ama windows 8 ile ilgili pek iyi seyler duymadım ama yinede kararsızım. bu bilgisayar nasıl yada önerebilceğiniz bi bilgsayr varmı ?

Sorunuz da aslında bir donanımı verip yazılımsal fikir istiyorsunuz ama sizi önerim şu olur.

Öncelikle çevrenizde Windows 8 ile duyduğunuz olumsuz eleştirileri unutun. Bizim insanımız biraz geç alışıyor bu yeni sürümlere. Örneğin: Windows XP ilk çıktığı zaman ısrarla Windows 98 ve 2000 kullananlar vardı ve XP'yi beğenmiyorlardı. Windows 8 gayet stabil ve performanslı bir sistem dolayısıyla Windows 8'i gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

Diğer bir durum ise marka ve modelini verdiğiniz bilgisayarın donanım olarak son derece yetersiz olması. Evet, Windows 8 çalıştırmaya yeterli bir donanım fakat gerek işlemci gerekse RAM fazlaca eski durumda böyle bir donanım uzun vadede başınızı ağrıtabilir.

Sonuç olarak Windows 8 evet ama bu özellikteki bir bilgisayara hayır.
    Konu Hexdus tarafından (11-15-2012 Saat 11:16 PM ) değiştirilmiştir.

Merhabalar,

Satın almak istediğiniz bilgisayarın donanımlarının Windows 8 ile uyumlu olup olmadığını Windows Compatibility Center: Find Updates, Drivers, & Downloads for Windows 8, Windows RT and Windows 7 adresinde yer alan Windows 8 Uyumluluk Merkezi'nden görebilirsiniz. Kişisel tavsiyem yalnızca Windows 8 için değil farklı herhangi bir işletim sistemi kullanacak olsanız dahi minimum Intel i5 serisi işlemciye sahip 4 GB DDR3 ramli bir ürünü tercih etmenizdir.

peki Atıl Gürcan verdiğiniz bilgiler doğrultusunda şu modeli önerir miydiniz : PACKARD BELL TE11-HR-111TK
    daha iyi özellikli bir bilgisayar almayı isterdim ancak acilen almalıyım ve bütçem de daha fazlasını kaldırmıyor. ama çabuk ısınan, sorun çıkaran bir bilgisayar da istemiyorum. tavsiyeye ihtiyacım var, yardım ederseniz çok sevinirim.

Bu paraya daha iyisi sanırım olamaz

SSD disk takviyesi yapabileceğiniz modellere bakmanızı öneririm. İşlemciden Ram'den daha önemli bir konu.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Windows 8 ürününü uzun zamandır kullanan biri olarak, kesinlikle tavsiye ediyorum. Alışkanlıkları değiştirmesi yüzünden geçici kullanım zorluğu dışında mükemmel bir işletim sistemi görünümü veriyor. Tam desteklemese bile Eski ASUS netbook'uma yükledim. Ekran sorununu umursamayarak rahatlıkla kullanıyorum. Üzerinde (Makine 2 GB RAM'li) sanal makineler çalıştırabiliyorum. 512 MB RAM'e kadar absorbe edebiliyor. Seçeceğin ürün bir laptop ise DELL ürünlerini tavsiye ederim.
    Faruk KETEN
    Sistem Yöneticisi

Merhaba,

DELL veya HP tavsiye ederim.

SSD disk for the win