Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: wuauclt.exe windows xp güncellestirme sorunu

Standart wuauclt.exe windows xp güncellestirme sorunu

selamün aleyküm Abdülkadir bey,
    bilgisayarimda windows xp professional versiyon 2002 SP 3 yüklü. son 3 gündür bilgisayarimda wuauclt.exe adli windosw otomatik güncelleme exe. si asiri ram ve cpu kullaniyor. otomatik güncellemeleri kapatinca cpu ve ram kullanimi normale dönüyor. tekrar acinca wuauclt.exe dosyayi calismaya basliyor ve ram kullanimi 2 katina cikiyor ve bilgisayar cok yavasliyor islem yapamaz duruma geliyor. windows uptade sayfasina baglaniyorum ( bilgisayariniz icin son güncellemeler araniyor ) yaziyor islem 1 saat kadar sürüyor ama bir sonuc yok. ne güncellem yapiyor ne de baska birsey. arayip duruyor. bende otomatik güncellemelri kapatmak zorunda kaliyorum. bilgisayarimi hem normal hende güvenli modda nod32 , avast5 ve spyware programlari ile tarattim. hersey normal zararli birsey bulunmuyor.
    güncellestirmeler kapaliyken bellek kullanimi 210xxx/632008 bu durumda bilgisayarim gayet hizli. acik iken bellek kullanimi 615xxx/710xxx civari oluyor ve bir dosyayi acmak bile 2-3 dakika sürüyor ve bilgisayar kasiliyor. bu durumda wuauclt.exe bellek kullanimi 40.xxxk ile 90xxxk arasi, svchost kullanimi bazen 100xxxk yi geciyor ve asiri bellek kullaniyor.
    bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz? soracaginiz soru varsa memnuniyetle cevaplarim.
    ilginize tesekkür eder calismalarinizda basarilar dilerim.
    Hayat herseye ragmen güzeldir. Yeter ki sen mutlu olmasini bil.

Standart Ynt: wuauclt.exe windows xp güncellestirme sorunu

Merhaba,
    update dosyalarından bir yada birkaçı bozulmuş ve bilgisayarınız o konuda takılıyor olabilir. temp içeriğini temizledikten sonra tekrar update i denemenizi öneririm. birde bilgisayarınız domainde değil evde çalşan bir bilgisayar değil mi?
    Everything that has a begining has an End...

merhaba Fatih bey
    öncelilkle vakit ayirdiginiz icin tesekkür ederim.
    uzun soruma kisa cevap vermissiniz. dediginiz cözüm degil bunu denedim ayni sorun devam ediyor. yine bu sitede bu sorun ile ilgili cözümleride denedim yine olmuyor. otomatik güncellestirmeler acik iken hala islem yapamiyorum bilgisayar sanki donuyor. bilgisayarim ev bilgisayari oyun veya msn kullanilmiyor.
    yeni cevaplarinizi bekliyorum
    kolay gelsin selamlar

Merhaba,
    NE demek tabikide vakit ayıracağız. O yüzden buradayız
    Şimdi o zaman sorunu biraz daha derinlemesine inceleyelim. Bir araştıma yaptım ve sizinle aynısorunu yaşayan birinin çözümünü buldum. Sanırım sizde de işe yarayacaktır.
    http://www.technibble.com/how-to-fix...u-memory-leak/
    bu linkteki işlemleri bir deneyelim lütfen.
    iyi çalışmalar.

tekrar merhaba fatih bey
    dediklerinizi daha önce uygulamistim (yine bu sayfadan bulmustum) ama degisen birsey olmamisti. verdiginiz linki inceledim orada güvenli modda yapin diye yaziyor. tekrar yaptim (hem güvenli modda hem normal) ama yine ayni sorun devam ediyor. yanliz güvenli modda yaptigimda bazi komutlari bu modda calistiramazsiniz diyor. diger uptade exe. sini ise calistirdigimda zaten bilgisayarinizda yüklü yüklemenize gerek yok diyor.
    islemleri yaptigimda size yazdigim 2 exe. de asiri cpu ve bellek kullanimi yapiyor ve bilgisayar yine kasmaya basliyor kendini ve bende uptade yi kapatmak zorunda kaliyorum kapatinca bilgisayarim yine hizlaniyor ve bellek kullanimi normale geliyor.
    kusura bakmayin uzun oldu.
    yardimlariniz icin tekrar tesekkür ederim.
    soracaginiz birsey varsa memnuniyetle cevaplarim
    saygilarimla

Merhaba,
    HP printer driverı yüklediniz mi acaba?
    yada tanımlı bir HP driver var mı?
    İyi çalışmalar.

Merhaba fatih bey,
    herhangi bir yazici yüklü degil bilgisayarimda. cok önceden vardi ama simdi yok. kontrol ettim herhangi bir yazici sürücüsü gözükmüyor.
    windows xp CD dem xp yi D: ye kurdum(2.xp olarak) daha sonra xp yi yeni kurdugum sistemde baslatiyorum ama ayni sorun ondada devam ediyor. sadece ilk kurdugumda güncellestirme bulundu diyor yapiyor ( gecmise ait güncellestirmeler yaptiklari) ama daha sonra wuauclt.exe ve svchost exe. yine asiri cpu ve bellek kullanimina yol aciyor.
    vaktinizi aliyorum kusura bakmayin
    ama bu sorun beni epey rahatsiz etti. internette bakmadigim yer kalmadi
    iyi calismalar
    hayirli ramazanlar dilerim size

Öncelikle size de hayırlı ramazanlar. Vakit problem değil amaç sorunu çözmek. D sürücüne yeni bir xp kurdunuz ve o xp de d bu sorunun aynısını yaptı doğru mu? bu çok ilginç yeni işletim sisteminde hemde. Hp printer ı şunun için sordum. daha önce başına aynı problem gelenler şu değişiklikleri yapınca düzelmiş;
    This is the solution:
    Go to services (start ?> run ?> services.msc) and put the following service to manual:
    HP network device support.

Ayrıca

1. Click Start ?> Run.

2. In Run dialog box, type ?firewall.cpl? and press OK.

3. Windows Firewall dialog box will open. Select ?ON? option. And then click OK.

4. Again perform the above steps to open ?Windows Firewall? dialog box. Then select ?Exceptions? tab.

5. Click ?Add Program? ?> ?Browse?.

6. Select ?C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\HPSLPSVC32.DLL?

After completion of the steps, click Apply & OK.

Birde;
    1. Click on windows ?> Search box.
    2. In the search dialog box, type ?services.msc? and press OK.
    3. In the opened Services window, search for ?HP Network Device Support?.
    4. Right click on ?HP Network Device Support? service and select Properties.
    5. In the ?Startup? type, select change to ?Manual? from ?Automatic?.
    6. And press Apply & OK

bu notların hepsi denenmiş
    linki daha önce göndermiştim
    http://www.technibble.com/how-to-fix...u-memory-leak/
    385 reply almış. Reply lere bir bakın derim ben
    iyi çalışmalar.

İyi günler. Aynı sorun yaklaşık bir haftadır bende de var. Yılların bilgisayar kullanıcısıyımdır ama daha önceden hiç böyle sorunla karşılaşmamıştım. Avira ile tarattım hiç bir sonuç çıkmıyor. Hatta geçen gün yavaşlamadan dolayı sinir oldum bi günde bilgisayara önce pardus sonra ubuntu kurdum ama bazı sorunlardan dolayı tekrar xp ye döndüm bi kaç güncellemeden sonra svchost.exe ve wuauclt.exe 120.000 (toplamda 200.000 civarı) buluyor. Ve ayrıca şunuda belirteyim bilgisayarıma yazıcı kablosu değmemiştir bile

tekrar merhaba Fatih bey,
    sorunu kendi acabalarimla cözdüm. cözüm yolu basit bir o kadar da bana göre sacma olmasina ragmen sonuc basarili. kisaca yaptiklarimi anlatayim.
    Not: asagidakiler alintidir. baskalarinin hakkini yemis olmayayim!
    Bildiğiniz gibi Microsoft, Windows Update sitesine Office güncellemelerini de ilave ederek "Microsoft Update" haline getirdi. Buna bağlı olarak da "windows update agent"ta değişikliğe gitti fakat bu değişiklik otomatik güncellemesi açık olan bazı sistemlerde aynen benim sistemimde yaşadığım soruna sebebiyet verdi. Sorunun çözümü basit: Kararlı bir Microsof Update çıkana dek Windows Update kullanmak.

Microsoft Update'i kullanıp aynı sorundan muzdaripseniz ve Windows Update'e geri dönmek istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde:
    İnternet Explorer menüsünden "Windows Update"i seçerek "Microsoft Update" sitesine bağlanıyoruz.
    Sol çerçevedeki "Ayarları Değiştir" kısmından "Microsoft Update kullanmayı durdur"u seçiyoruz.
    Çıkan uyarıyı da kabul ettikten sonra "Microsoft Update" kullanımınızın iptal olduğunu onaylayan bir sayfa çıkacak. Artık Windows Update'e dönmüş bulunmaktayız.
    "Windows Update"e döndüğümüz için artık Office Güncellemelerini yapamayacağımızı hatırlatmak isterim.
    ben cözümü böyle yaptim. konuyu bir yere kilitlerseniz belki ayni sorunu yasayan diger arkadaslara yardimci olmus olabiliriz.
    Sizede cözüm dogrultusunda yapmis oldugunz yardimlardan dolayi tesekkür ederim
    iyi calsmalar diler tekrar hayirli ramazanlar dilerim.
    görüsmek üzere