4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Şirket Network? ünde Ne Tür Access Point Kullanmalıyım.

Standart Şirket Network? ünde Ne Tür Access Point Kullanmalıyım.

Merhaba uzman arkadaşlar, mevcut firma ağım 1 adet 48 port 3COM GigaBit siwich ile kendi arasında haberleşmektedirler, Burada network ortamında Client?lar
    Windows 2008 Standart Server ?a Domain ortamında logon olarak bu sunucu üzerinde bulunan Logo Tiger (Database SQL Server 2005 üzerinde ) programını kullanmaktalar.
    Windows server 2008 içinde bulunan dosya ve klasörleri paylaşmaktadırlar.
    Birde Windows 2003 sbs server üzerinde bulunan IBM Lotus Domino mail server Programı?nı Client?lar da bulunan Lotus Notes programı vasıtası ile mail haberleşmesini kullanmaktadırlar.
    Yukarıda yazdığım işlemleri gün içinde 35 ila 40 adet arasında client eş zamanlı olarak network ortamında kullanmaktadır.
    Benim yapmak istediğim bu ortamı sorunsuz ve güvenli bir şekilde kablosuz network ortamında çalıştırabilmek, bu ortamda kopmalar, yavaşlamalar olmamalı ve güvenliği de üst düzeyde olmalı ki farklı kaynaklarda networke giriş yapılamasın.
    Şu şekilde bir teşebbüsüm oldu fakat sorun yaşadım;
    Linksys Cisco WRT54GH marka Access Point ile Mac adresleri filtresi kullanarak 1 adet client sorunsuz bir şekilde çalıştırdım fakat ikinci Client?i tekrar Mac adresi filtrelemesi kullanarak sisteme dâhil ettim fakat 2 adet Client network ortamımdan kaynaklara çok geç erişmeye başladılar ciddi bir yavaşlama oldu, burada cihazsın yetersiz olduğunu düşünüyorum.
    Siz konusunda uzman arkadaşlardan Access Point ve bu sürece nasıl başlamam gerektiği ile ilgili değerli tavsiyelerinizi benim le paylaşırsanız çok memnun olurum.
    Teşekkürler?

Standart Ynt: Şirket Network? ünde Ne Tür Access Point Kullanmalıyım.

Merhaba,
    Guvenligi WLAN Controller ile performansi da IEEE 802.11n ile saglayabilir. Dolayisiyla ;
    HPNetworking MSM-422 Multiservice AP ve HPNetworking MSM-710 Access Controller kullanarak guvenli ve performansli bir iletisim ortami saglayabilir. Tabii client tarafinda da IEEE 802.11n Wireless LAN Cardlar olmasi gerekir.
    iyi çalışmalar.
    Everything that has a begining has an End...

Standart Ynt: Şirket Network? ünde Ne Tür Access Point Kullanmalıyım.

Ürünleri inceleyeceğim çok teşekkür ederim.

İşlenen verinin değeri çok kıymetli ise kablosuz ağ tavsiye etmek mümkün değil. Belli açılar ile dış taşmalar engellenebilir ama dış birimlerle çok iç içe ve taşmanın izolesi mümkün değilse ve bilgi güvenliği çok önemli ise bu projeyi rafa kaldırın derim. Bu arada AP'lerin kablo ile merkeze bağlı mı çalışıyor yoksa mevcut havadaki sinyalimi taşıyor? Kablolu olandan daha sağlam bir yapı oluşturabilirsiniz. Deneme yaptığınız model çok da kötü bir cihaz değil çünkü.
    Faruk KETEN
    Sistem Yöneticisi