4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: com+ problemi

Standart com+ problemi

merhaba

aslında bilgisayarlarda hiç bilmediğim problemler çıkması benim işime geliyor. Çünkü bu yolla bişeyler öğrenebildiğim düşüncesindeyim. Ama zamansız çıkan sorunlar nedeniyle epey bi sıkıntı yaşadım bu hafta..

xp sp3 pro bilgisayarda aynı database (paradox) kullanan 2 farklı program mevcuttu. Programlardan biri için bu makineyi server olarak yapılandırmıştım yani datanın kaynağıydı. Uzun bi süre hiç sorun yaşanmadı ama domaine bağlı bu makineye birden fazla hesapla login olunup database lerin karışmasına yol açılmış.. Ben de bu programların ikisini de kaldırdım ve netten araştırarak borland share denen yaratığı pc den söküp attım.. Tabi bunu yapmak için kayıt defterinden bi ton şey sildim anlatılanlar doğrultusunda. Sonunda program çalıştı ve diğer bilgisayarlar sorunsuz olarak datayı kullanabiliyorlar.. bu arada sp3 ü kaldırdım makina şu anda sp2

ama bu sefer de ie yi açınca pencere hemen kapanıyor yönet kısmında hiçbirşeye ulaşamıyorum ve eventviewer in detaylarını bile göremiyorm outlook vs gibi birkaç program daha çalışmıyor

tek bakabildiğim evet id nin 4609 olduğu

Standart Ynt: com+ problemi

bu noktadan sonra en guzel cozum, XP CD'sini takip Repair yapmaniz olur.

Emre
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

[quote author=Emre Aydin link=topic=1920.msg7185#msg7185 date=1266046708]
    bu noktadan sonra en guzel cozum, XP CD'sini takip Repair yapmaniz olur.

Emre
    [/quote]

yanıtınız için teşekkürler

ben formatlasam daha iyi olacak

garanti olur acikcasi bu tarz bir durumda.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn