5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Userenv ID 1504 1509 1511

Standart Userenv ID 1504 1509 1511

öncelikle herkese merhaba

bugün işyerinde elektrikler kısmen kesildiğinde bir bilgisayarda (xp pro sp3) bazı sorunlar meydana gelmiş..C sürücüsündeki word veya pdf dosyaları sorunsuz çalışırken server üzerinde (server 2003 DC aynı zamanda ortak kullanılan dosyalar da üzerinde mevcut) pdf dosyalarına ulaşmaya çalıştığında bilgisayar takılıp kalıyordu..bu kişinin oturumunu kapatırken veya açarken bazı şeylerin kopyalanamadığını belirtiyordu detail kısmını unuttum

2 hafta önce de buna benzer bi sorun olduğunda çözüm önerilerinden güncellemelerden birinin yüklenmesi gerektiği yazıyordu fakat o bilgisayarda mevcuttu ben de kayıt defterinden tarif edilen anahtara ulaşıp ona 1 değeri verdim sorun çözüldü taa ki bugüne kadar

bugün de güvenli modda bilgisayarı açtım ve dosyaların sorunsuz çalıştığını gördüm

bunun üzerine combo fix i çalıştırdım ve problemin çözüldüğünü farkettim

bu problemin nedeni kesinlikle trojan mı

bu problem normal koşullarda tekrar yaşanır mı önerilerinizi bekliyorum

teşekkürler

Standart Ynt: Userenv ID 1504 1509 1511

Merhaba,

aslında trojan degilde farkli bir durum gibi, eger sorun elektrik kesintisinden sonra yasandiysa belki de registry corrupt oluyor olabilir, registry de degistirdiginiz anahtar hangisi bu arada?

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

[quote author=Emre Aydin link=topic=1841.msg6789#msg6789 date=1259853841]
    Merhaba,

aslında trojan degilde farkli bir durum gibi, eger sorun elektrik kesintisinden sonra yasandiysa belki de registry corrupt oluyor olabilir, registry de degistirdiginiz anahtar hangisi bu arada?

Emre.
    [/quote]
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\FileSystem\NtfsDisable8dot3NameCreation
    Değer Türü: DWORD
    Değer Verisi: 1

yanılmıyorsam yukarıdakiydi

aslında elektrik kesintisinden olduğuna emin değilim

daha önce buna benzer bi durum olduğunda elektrik kesintisi söz konusu değildi

başka birine de danıştığımda bana 1500 lü id lerin trojan olabileceğini ve bu anahtarın onun vasıtası ile değiştirilmiş olabileceğini söylemişti

elektrik kesildikten sonra application hanging hatası vermişti mesela winword.exe

ama kullanıcı log off log on yapınca olay görüntüleyicisine userenv id leri yansımış olmalı

farkındayım biraz karışık anlattım olayı ama ilk kez karşılaştım

bu resigtry kaydi 8.3 geriye uyumluluk modunu disable ediyor sadece, yasanan durumla cok ilgili degil aslinda.

bu yakin zamanda sorun tekrarlarsa tekrar bakalim derim.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

[quote author=Emre Aydin link=topic=1841.msg6791#msg6791 date=1259871799]
    bu resigtry kaydi 8.3 geriye uyumluluk modunu disable ediyor sadece, yasanan durumla cok ilgili degil aslinda.

bu yakin zamanda sorun tekrarlarsa tekrar bakalim derim.

Emre.
    [/quote]

tekrar tekrar teşekkür ederim

aynı problem olursa bu konuya mesaj atarım

iyi forumlar