8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Group Policy

Standart Group Policy

Ofisimizde workgroup ortamı var. Bazı yazılımların sağlıklı çalışabilmesi için (Photoshop, 3D Max gibi) kullanıcıların en az Power User olması gerekiyor. Fakat bu durumda kullanıcılar, bazı yazılımları install etme hakkı da elde ediyorlar. Bu durumdaki kullanıcıların yazılım install etme yetkisini Group Policy'den engelleme şansımız var mı?

Teşekkürler

Standart Ynt: Group Policy

Power User ise yazılım ekleyebilir, maalesef bunun için yapılabilecek herhangi bir group policy ayarı veya başka bir seçenek yok.
    Standart user larınız kullandığınız programlarda ne gibi sorunlar çıkartıyor. Normal şartlarda standart userların photoshop autocad gibi uygulamaları çalıştırabilmeleri gerekir.
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

Yeni Üye

ne kadar faydalı olur bilemiyicem ama registry de ve dosya sistemi üzerindeki permission lar ile oynayarak power users a kısıtlamalar getirebilirsin..
    I am at a deep level as you cannot imagine;sniffing your frames..Injecting the rules of my entity...

[quote author=onder link=topic=15.msg42#msg42 date=1154499943]
    Power User ise yazılım ekleyebilir, maalesef bunun için yapılabilecek herhangi bir group policy ayarı veya başka bir seçenek yok.
    Standart user larınız kullandığınız programlarda ne gibi sorunlar çıkartıyor. Normal şartlarda standart userların photoshop autocad gibi uygulamaları çalıştırabilmeleri gerekir.

[/quote]
    Demek yapılabilecek bir şey yok.
    Kullanıcılar standart user grubundayken, programların verdiği hatayı hatırlayamıyorum. Çünkü üzerinden bayağı zaman geçti. (XP'ye ilk geçtiğimizde bu sorunu yaşadık, yaklaşık 2-3 sene önce) Ben de bunun üzerine ilgili firmaların teknik desteğini aradım ve bana kullanıcıları Power User yaparsam, sorun yaşamayacağımı söyledier.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Konu dışı düzenleme: Mesajdaki quote'ler olduğu gibi gözüküyor. Bunu düzeltmeye çalıştım ama beceremedim.

[quote author=dac link=topic=15.msg43#msg43 date=1154501730]
    ne kadar faydalı olur bilemiyicem ama registry de ve dosya sistemi üzerindeki permission lar ile oynayarak power users a kısıtlamalar getirebilirsin..
    [/quote]
    İleride çok zor durumda kalırsam deneyebilirim.

Teşekkürler.

Domain oluşturma şansınız yok mu. Böylece domaine katılmış bilgisayarlara daha kolay ve etkin izinler verebilirsiniz.

[quote author=balacam link=topic=15.msg47#msg47 date=1154517457]
    Domain oluşturma şansınız yok mu. Böylece domaine katılmış bilgisayarlara daha kolay ve etkin izinler verebilirsiniz.
    [/quote]
    Elimde sadece NT 4.0 lisansı var.
    Domain'i yöneten server NT 4.0'sa, bu anlamda yapabileceğim bir şeyler olur mu?

[quote author=ORBiTAL link=topic=15.msg50#msg50 date=1154518583]
    [quote author=balacam link=topic=15.msg47#msg47 date=1154517457]
    [/quote]
    Elimde sadece NT 4.0 lisansı var.
    Domain'i yöneten server NT 4.0'sa, bu anlamda yapabileceğim bir şeyler olur mu?
    [/quote]

Ne yazık ki NT 4.0 bilmiyorum. Ama benim gibi şirketinize SBS 2003 alırsanız bu dertlerden kurtulursunuz. Şu anda oluşturduğum policyler sayesinde çalışanlar masaüstünde klasör dahi oluşturamıyor. Yani kontrol tamamen sizin elinizde oluyor. Eskiden sürekli problem yaşıyordum. Domain yapısına geçtikten sonra problemleri unuttum. Bence bir düşünün...