6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Xp De Paylasim Tabinsa Securityi nasil gorebiliriz?

Standart Xp De Paylasim Tabinsa Securityi nasil gorebiliriz?

Arkadaslar merhaba.Xp Pro da Cok enteresan bir durum karsi karsiyayim workgroup ortaminda calisiyoruz.Paylasimlar uzerinda daha fazla opsyona sahip olabilmek icin onceki makinamda "folder optionstan\display simple folder view" check bok i temizliyerek paylasimlarda security tabini cikartmistim.Buraya kadar herhangi bir sorun yok..sorun yeni pc de bu ayarlamayayi yapmama ragmen paylasimlarin eski pcde oldugu gibi olmamasi.Bir hata yaptigimi dusunerek tekrar kontrol ettim ama degisiklik yok.Herhangi baska ayni ozellikteki pclerde bu islemi denedigimde iyice daraldim cunki raslantisal olarak bazilarinda sorunsuz olarak ozellik aktif olurken bazilarinda herhangibir degisiklik olmuyor.(bir isletim sisteminde raslantilara cok fazla yer olmadigini biliyorum!)Saniyorum daha once yapilmis bir ayar bu ozelligi tetikliyo ama ne.Bunun uzerine ms live chatle baglantiya gectim onlarda yardimci olamadilar.Daha da kasildim ve grup policy editoru karistirmaya basladim ve bu durumu duzelden bir secenekle istedigim ayari yapabildim.Fakat bu islemi yaptiktan sonra not aldigimi zannnetmeme ragmen almamisim suan ayni islemi yapmaya ihtiyacim var ve iki gundur secenekleri defalarca kez tek tek incelememme ragmen bulamiyorum.anliyacaginiz yardima ihtiyacim var.Uzun ve karisik bir metin oldu sanirim Yardimlarinizi rica ediyorum.Gorusmek uzere...

Standart Ynt: Xp De Paylasim Tabinsa Securityi nasil gorebiliriz?

Merhaba,

Dosya sistemi FAT32 olabilir mi acaba?

Gorusmek uzere,
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

1- dosya sistemi NTFS olmalı
    2- Control panel | folder options | use simple file sharing - seçeneğini devre dışı bırakmalısınız.

"Display simple folder view in explorers folder list" seçeneğinin security ile bir ilgisi yok.

Kolay gelsin.
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

Güvenlik sekmesi bu ayarlar ile sadece XP Pro üzerinde gözükür. Home Editionda sadece güvenli modda güvenlik sekmesini görebilirsiniz hatırlatmak isterim...

Tşk...
    Herhangi bir imzam yok...

display simple folder view değilde use simple file sharing olmasın?

Merhaba,

Sorununuz anlatım üslubunuz çok hoş olmuş. Tebessüm ile okudum.

ilgili link http://support.microsoft.com/kb/307874/tr sağda makale çeviri ile istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Arapça güzel oluyor. Her şey sağa geçiyor