Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Şifrelenmiş Dosyaların Kullanılamaması

Yeni Üye

Standart Ynt: Şifrelenmiş Dosyaların Kullanılamaması

[quote author=dac link=topic=1080.msg5283#msg5283 date=1228564171]
    workgroup ortamında iseniz ve elinizde efs private key leriniz yoksa hiçbir şekilde kurtaramazsınız. ownership almakla falanda kurtulmaz. recovery programlarıda kurtarmaz. boşuna ugrasmayın.
    [/quote]

Bukadar Kesin olmayın defalarca yaptım ve sorun yaşamadım Tk yapmanız gereken dosyaların sahipliğini almak

Yeni Üye

Giray, EFS den bahsediyoruz. NTFS Ownership ten değil.

http://technet.microsoft.com/en-us/l.../bb457065.aspx
    I am at a deep level as you cannot imagine;sniffing your frames..Injecting the rules of my entity...

Yeni Üye

Şimdi ben doğrumu anladım ?

Diyelim bilgisayarı formatladınız ve verileri şifreli ( kullanıcı dosyalarını şifrle ) Sonra yeniden Win kurdunuz ve dosyalara erişim hakkınız yok. Yukardaki olay bu değilmi ?

cevap evet ise sahiplik alarak sorunu çözersiniz ? Konuyu yanlış anlamış olabilirim ama sorun Xp ve formatsa bu şekilde çözülür ?

Yeni Üye

Yukarıdaki olayı yanlış anlamışsınız sanırım. Ownership almak NTFS permission ları ile ilgili birşey. Eğer formattan sonra dosyaya erişemiyorsan. NTFS permissionlarındada yetkin yoksa, adiministrator yetkisine sahip bir kullanıcı o dosyanın sahipliğini alabilir. Sonra dosyayada erişir, izinleride değiştirir.Bu ayrı bir olay.

Formattan sonra EFS ile şifrelenmiş bir dosyaya erişmek istiyorsan. Formattan sonra ilk yapacağın iş varsa sertifikanı ve private keylerini sisteme import etmek olacak. Aksi takdirde erişemezsin. Ownership falanda alamazsın. sadece dosyayı silebilirsin

Ayrıca sence böyle birşey olsa EFS i microsoft nie cıkarmıs. Herkes ownership alsın kurtarsın. O zaman niye şifreliyoruz? sacma olur..
    I am at a deep level as you cannot imagine;sniffing your frames..Injecting the rules of my entity...

d diskindeki tüm dosyalar açılmıyor ve encrypt edildiğinden emin değiliz sorun sahiplikten dolayı gerçekleşiyor olabilir, öncelikle bu yol denenirse emin olabiliriz.

iyi çalışmalar...

Yeni Üye

dosyaların rengi yeşil değilmi ? eğer benim monitor bozuk degilse o dosyalar encrypt edilmiş.

Yeni Üye

[quote author=dac link=topic=1080.msg5287#msg5287 date=1228822535]
    Yukarıdaki olayı yanlış anlamışsınız sanırım. Ownership almak NTFS permission ları ile ilgili birşey. Eğer formattan sonra dosyaya erişemiyorsan. NTFS permissionlarındada yetkin yoksa, adiministrator yetkisine sahip bir kullanıcı o dosyanın sahipliğini alabilir. Sonra dosyayada erişir, izinleride değiştirir.Bu ayrı bir olay.

Formattan sonra EFS ile şifrelenmiş bir dosyaya erişmek istiyorsan. Formattan sonra ilk yapacağın iş varsa sertifikanı ve private keylerini sisteme import etmek olacak. Aksi takdirde erişemezsin. Ownership falanda alamazsın. sadece dosyayı silebilirsin

Ayrıca sence böyle birşey olsa EFS i microsoft nie cıkarmıs. Herkes ownership alsın kurtarsın. O zaman niye şifreliyoruz? sacma olur..
    [/quote]

Çok çok özür dilerim  hem geç cevap yazdığım için ( Burda internetnet tam bir kabus  )  hemde ısrarla ukallık yaptığım için olayı tamamen yanlış noktadan almışım Haklısınız kusura bakmayın ben NTFS izinlerinde takılıp kalmışıtım