Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şifrelenmiş Dosyaların Kullanılamaması

Standart Şifrelenmiş Dosyaların Kullanılamaması

Bir arkadaş format sonrasında d sürücüsünde bulunan dosyaları açmaya çalıştığında erişim engellendi diye hata aldığını belirtti. Anladığım kadarıyle dosyalara Encrypt uygulanmış. Bu erişim engellendi hatasından kurtulmanın bir yolu varmı acaba.
    Aşağıdaki resimdede dosyaların renklerinden ne olduğunu anlayabilirsiniz.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Birde bu ayarları kurcalarken şimdi benim bilgisayarımdada otomatik olarak dosyaları şifrelemeye başlamış. bunu nasıl kaldırıcam.

Standart Ynt: Şifrelenmiş Dosyaların Kullanılamaması

Merhaba,

Bu bilgisayar domain de ise Administrator hesabini kullanarak kurtarmaniz mumkun (default recovery agent, administrator'dur) workgroup ta calisan bir bilgisayar ise sansiniz malesef bulunmuyor.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Bilgisayar workgroup ortamında çalışıyor. Yanıt için teşekkürler.

Sanırım bu şekilde bir durumda, eğer format atılan C den sertifikayı alabilirseniz açabilirsiniz diye biliyorum.
    İzin verilen 100 karakter
    Kalan 100
    Yazılacak karakter 0

merhaba,
    elmsoft advanced efs recovery yazılımını deneyin bulamazsa yapacak birşey kalmıyor geriye

workgroupta ve formatlanmış..
    yazılımların bulabileceğini sanmıyorum.. daha önce benim de başıma gelmişti.. sertifika kurtarılması sadece domain'de admin account'u ile mümkün olacaktır

Merhaba Arkadaslar Bu sekilde 60Gb lık veri kaybetmiş biri olarak diyebilirm ki 3. party bir yazılım ile bu sorun cözülebiliyor ama ciddi bir arastırma yapman gerekli ben bi program bulmustum ama gec olmustu adını simdi hatırlayamıyorum ama üzgünüm. :Hm

merhabalar, worg groupda administrator kullanıcısıyla açıldıktan sonra d diskinde açılmayan bir klasör üzerinde sağ klik özellikler ve güzenlik tabında gelişmişten sahipliğini alıp tekrar denermisiniz.

iyi çalışmalar..

Yeni Üye

[quote author=alper_kaynak link=topic=1080.msg5263#msg5263 date=1228303675]
    merhabalar, worg groupda administrator kullanıcısıyla açıldıktan sonra d diskinde açılmayan bir klasör üzerinde sağ klik özellikler ve güzenlik tabında gelişmişten sahipliğini alıp tekrar denermisiniz.

iyi çalışmalar..
    [/quote]

Bu şekilde rahatça kurtarabilirsiniz ama 3. parti yazılımlara hiç girmeyin başarı şansınız yok

Yeni Üye

workgroup ortamında iseniz ve elinizde efs private key leriniz yoksa hiçbir şekilde kurtaramazsınız. ownership almakla falanda kurtulmaz. recovery programlarıda kurtarmaz. boşuna ugrasmayın.
    I am at a deep level as you cannot imagine;sniffing your frames..Injecting the rules of my entity...