4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: pst dosyalarını bulamıyorum

Standart pst dosyalarını bulamıyorum

Hayırlı Sabahlar,

Firmadaki bir bilgisayar format attım tabi atmadan önce yedeklerini aldım outlook uzantılı (.pst) aldığım yedeği makinayı kurduktan sonra tanıttığımda 4.aydan sonraki gelen ve giden mailleri göremedim.Recover My Files ile harddiski sadece .pst dosyaları için tarattım bulduğum dosyalar işimi görmedi.O bilgilere ulaşmam lazım nasıl o bilgileri kurtarabilirim.İşin içinden çıkamadım sanki dosyanın yarısı yokmuş gibi oysaki 10.aydayız yaklaşık 6 aylık bir dosyanın olması gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dennisiers selam,

Büyük ihtimalle outlook arşivle özelliği açık olduğu için outlook birkaç yerden pst dosyalarını okuyordu. format atıp üzerine windows kurduktan sonra recovery my files ile tarattıysan çok işe yaramayacaktır.

Bu tarz durumlarda yedek alma sorumlulugunu kişinin kendisine bırakmak daha dogru olabiliyor.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba;

Öncelikle Emre Aydın arkadaşıma katılıyorum. Bu yarısı var yok durumu kesinlikle kullanıcı hatasıdır. Sorununuzun iki nedeni olabilir. Birincisi ve en kuvvetlisi yukarıdaki açıklama. İkincisi ise postaların iç klasörler içerisine taşındığı bir yapınız varsa yedek alırken alt klasörlerin de yedeğinin alınmasını istediğinizi belirten çeki atmış olmamanız olabilir.

Çözüm ise şu olabilir. RAW disk taraması yapabilen bir yazılım ile (Easy Recovery for RAW) şansınızı tekrar denemeniz.

Sağlıcakla Kalın...
    Faruk KETEN
    Sistem Yöneticisi

Belki biraz geç olacak ama AidFile Recovery bu konuda çok başarılı. Bu sorunu yaşayacak başka kişiler için çözümlerden bir tanesi.