Arkadaşlar herkese günaydın.
Söyle bir problemimiz var.

Kullanıcılarımızda laptoplar var ve kullanıcılar domaine isterlerse wireless yada kablolu ağdan ulaşabiliyorlar.

Kullanıcı eğer kablolu ağı kullanırsa otomatik ip alamıyor ve dolayısı ile hem internete hemde domaine bağlanamıyor.Manuel ip verince bu problemler ortadan kalkıyor ancak outlookta mail alıp verememe problemi başlıyor.
Wireless ile domain üzerinden bağlanınca kullanıcı yine mail problemi yaşıyor ancak direk modem üzerinden bağlanınca bir problem olmuyor.

Bu problem sadece 4 kullanıcıda meydana geldi hata kodlarına göre microsoft önerilerini uyguladım ancak sonuc değişmedi.

4 bilgisayardan 2 tanesini formatlamıştım ve yeniden kurmuştum. 3cu bilgisayarda ağ kartını yeniden yapılandırdım ve driverını update ettikten sonra mail hesabını yeniden kurdum bu bilgisayarın problemi düzeldi ancak formatladığım ve yeniden kurduğum bilgisayarlardan bir tanesinde aynı problem tekrar oluştu
ve su anda hesaplarını kaldırıp kurmama rağmen yeniden ağ kartının driverini yuklememe ragmen düzelmedi.

Bilgisayarlardan birinde XP sp3 var diğeri ise windows 7 pro.
Aynı domaindeler ve her ikisinde de 2 yada 3 mail adresi kurulu.
Konu hakkında bir fikri yada tavsiyesi olan varmı ne yapılabilir.

Dün okuduğum bir makalede (Hata koduna göre) problemin outlooktan kaynaklandığı ve microsoft un bu problemi bug olarak duyurduğunu ancak henuz bir yama yada cozum yayınlamadığını yazırdo. Ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Cevaplarını ve okumak için göstediğiniz sabıra teşekkür ederim.