8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Office Outlook 2007 de hesap ayarları sorunu

Standart Office Outlook 2007 de hesap ayarları sorunu

Sevgili arkadaşlar;
    Outlook 2007 de hem windowslive hem de gmail hesabı kurdum ancak ana sayfada sol tarafta sadece windowslive hesabımın adı ve gelen kutusu görünürken gmail hesabım görünmüyor.Hesap ayarlarına girip baktığımda her iki hesabımıda orada görebiliyorum.Her iki hesabımdan da e-posta alabiliyorum(gmail adresime gönderilen iletileri de windowslive gelen kutusundan buluyorum) ancak yeni e-posta göndermek istediğimde sadece gmail hesabımdan gönderiliyor ve işin tuhafı hangi hesaptan göndereceğimi de sormuyor.Şimdi sorularım şunlar;
    1)İki hesabım olmasına rağmen ekranda neden sadece windowslive hesabım görünürken gmail görünmüyor?
    2)gmail adresime yollanan iletiler nasıl oluyorda windowslive gelen kutusuna düşüyor?
    3)Neden default olarak giden postalar gmailden gönderiliyor?
    4)windowslive hesabımı kullanarak eposta gönderemeyecek miyim?
    Şimdilik çözümleyebildiğim sorularım bunlar,yanıt verebilecek olanlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
    Sağlıcakla kalınız.

Standart Ynt: Office Outlook 2007 de hesap ayarları sorunu

Merhabalar,
    Emin olmamakla birlikte sanırım sorun 2 hesabınızı da aynı pst dosyasına tanımlamanızdan kaynaklandığını düşünüyorum. Yeni bir pst dosyası yapıp gmail hesabınızı o pst dosyasına tanıtınız.
    Mail attığınızda yukarıda kimden (from) kısmuı olması gerek. orada yanıtlayacağınız hesabınızı değiştirebilirsiniz. Eğer Kimden (From) kısmı gözükmüyor ise outlook ayarlarından gösterebilirsiniz.
    PST'yi değiştirip denedikten sonra sonuçları paylaşmanızı rica ederiz.
    iyi çalışmalar.
    Everything that has a begining has an End...

Sevgili Fatih kardeşim; lütfen bahsettiğiniz ayarların nasıl yapılacağını da anlatabilir misiniz? İçinden çıkamadım.Bu arada yararlı olabilir diye outlook daki ekran görünümünü de ekledim.
    Teşekkür ederim

Merhaba,
    Ekran resmi iyi oldu teşekkürler.
    Şöyle yapalım. Dosya >Yeni den Outlook data dosyasını seçin ve onu bir yere kaydedin. Daha sonra yeni hesap ayarlarınızı yaptığınızda aktarım yeri olarak bu pst dosyasını gösterin.
    (office 2010 da ayarları şu şekildedir. 2007 de de aynı şekilde yapabilirsiniz)

http://img441.imageshack.us/i/mailf.jpg/

Dediğiniz şekilde yaptım ancak işe yaradığından pek emin değilim...ekran resminden de görüleceği gibi 2. bir kişisel klasorler folder'ı ve gmail hesabımı gösterir bir folder oluştu ama outlook bağlayıcısında sürekli parola soran bir pencerem oldu kayıtlı parolama tamam desem de ikna olmuyor aynı pencere tekrar geliyor.Bir de gmail hesabımın alt klasörlerini(gelen kutusu gibi) görmek için tıkladığımda ekranda görünen uyarı çıkıyor.
    Size çok yük oldum ama outlook 2003 de yaşamadığım bu tür sıkıntıları çözmeye kararlıyım sayenizde.
    Teşekkür ederim ilgi ve sabrınız için.

Rica ederim. Yardımcı olmak hepimizin amacı.
    Hepsini silip en baştan yeniden oluştursak nasıl olur ?
    Böylece baştan PST leri doğru vermiş oluruz.
    iyi çalışmalar.

Evet haklısınız,bende sıfırdan işe başladım ve eski hesapları kaldırdım,eski pst dosyalarını sildim ve yeniden hesap oluşturmaya başladım ki ilk adımda sorunu farkettim.İlk olarak gmail hesabı oluşturdum,sınama iletisi gönderdi,oullook'u kapatıp yeniden açtım ve resimdeki durumu gördüm...hesaplarda gmail mevcut ama Tüm posata öğeleri bölgesinde sadece kşisel klasörler,arama klasörleri ve Business Contact mngr klasörleri mevcut..şimdi kalkıp windowslive hesabımı da oluşturursam listede o da görünecek ama gmail görünmeyecek..yani ilk duruma geri dönmüş olacağım..işte sıkıntı bu noktada,her nedense araçlar/hesap ayarları menüsünü kullanarak eklediğim gmail hesabı görünmüyor.

Öyle olmaması gerek. Siz şimdi yukarıdaki ekranda yeni diyerek yeni hesabınızı yeni bir pst ile oluşturursanız hiç bir sıkıntı olmaz. Çünkü outlook birden fazla hesap destekler. Ben şirketimde hem mshowto maillerini hem şirket maillerini hemde kendi kişisel sitemin maillerini takip ediyorum. Sizde bu şekilde yapabilirsiniz.
    iyi çalışmalar tekrardan.